realme szóstym największym producentem smartfonów na świecie!

Chiński producent stopniowo zagarnia dla siebie coraz większe udziały w światowym rynku smartfonów.

Według najnowszego raportu Counterpoint Research 5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets firma realme jest już na szóstej pozycji w światowym rankingu producentów smartfonów. Jest to kolejny znaczący krok w historii marki, wykonany w 2021 roku. Nie tak dawno przekroczyła ona także barierę 100 milionów sprzedanych urządzeń.

Patrząc na dane statystyczne możemy śmiało powiedzieć, że realme jest obecnie najszybciej rozwijającą się marką na świecie. Wspięła się już na szóstą pozycję światowego rankingu, dzięki ponad 15 milionom sprzedanych smartfonów w drugim kwartale 2021 roku. Jest to wzrost o ponad 135 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 30.11.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [26.11.2021]
realme szóstym największym producentem smartfonów na świecie!

Na uwagę z pewnością zasługuje to, jak szybko realme ugruntowało swoją pozycję na rynku. Firma powstała w 2018 roku i od tego momentu stopniowo pięła się w górę i zapewniła sobie odpowiednią opinię wśród konsumentów. Założyciel marki - Sky Li - chciał stworzyć smartfony, które dedykowane będą przede wszystkim młodym ludziom, co możemy zaobserwować w oryginalnym designie takich urządzeń, jak np. realme GT oraz realme GT Master Edition.

Analizy Counterpoint pokazują, że takie podejście przyniosło wymierne korzyści. W trzecim kwartale 2018 roku realme sprzedało 1,2 miliona urządzeń, co dało zaledwie 47. pozycję w rankingach. Blisko trzy lata później jest to już 15 milionów smartfonów i wysoka szósta pozycja w światowych zestawieniach. Firma awansowała także na czwarte miejsce wśród najpopularniejszych chińskich producentów smartfonów.

realme szóstym największym producentem smartfonów na świecie!

Telefony realme obecnie mogą kupić obywatele 61 krajów na całym świecie, a w 18 z nich znajduje się wśród pięciu najpopularniejszych marek. Wyjątkowo dużą popularnością smartfony realme cieszą się w Polsce. Wedle raportu Canalys w drugim kwartale tego roku chińska marka była trzecią najpopularniejszą wśród Polaków. Dobrą renomą cieszy się także wśród obywateli innych europejskich państw, co przełożyło się na piąte miejsce w skali ogólnoeuropejskiej.

Szybki rozwój marki potwierdzają też kolejne raporty. Wedle analiz firmy badawczej Strategy Analytics realme zostało producentem, który najszybciej ze wszystkich osiągnął liczbę 100 milionów sprzedanych urządzeń. Firma nie zamierza jednak na tym poprzestać. Założyciel marki, Sky Li, stawia też przed sobą bardzo ambitne cele. Uważa, że sprzedaż kolejnych 100 milionów telefonów będzie możliwa do końca 2022 oraz planuje powtórzenie tego wyniku w 2023 roku.

Firma planuje, aby popularna seria realme GT była jedyną flagową propozycją w ofercie. Łączy ona w sobie wysoką wydajność oraz przystępne ceny.