"...ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 40 sekund"

Brytyjska firma Staellium UK przygotowała ofertę, z której powinni ucieszyć się przede wszystkim biznesmeni prowadzący tajne negocjacje oraz... niewierni małżonkowie. Usługa StealthText automatycznie usuwa bowiem wiadomości z telefonu komórkowego adresata po upływie 40 sekund od momentu otwarcia wiadomości.

Do korzystania z usługi niezbędny jest telefon z obsługą protokołu WAP, a do wysyłania samoniszczących się wiadomości abonent musi dodatkowo pobrać z Internetu i zainstalować specjalny aplet. Oferta firmy przewiduje, iż koszt wysłania 10 takich wiadomości będzie wynosił 5 funtów.

W chwili otrzymania wiadomości adresat zostaje poinformowany o tym fakcie, a także zostaje mu dostarczony link do wiadomości. Od chwili otwarcia wiadomości naliczany jest czas 40 sekund, po jakim zostaje ona automatycznie skasowana. Po usunięciu SMS-a z telefonu odbiorcy, informacje o jego wysłaniu przechowywane są na zabezpieczonym serwerze, do którego jednak adresat wiadomości nie ma dostępu.

Na razie z usługi tej mogą jedynie korzystać abonenci sieci komórkowych w Wielkiej Brytanii, jednak Staellium UK zapowiada, że już w przyszłym roku udostępni usługę także użytkownikom "komórek" w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych i Azji. Dodatkowo, na wiosnę 2006 r. firma zapowiada poszerzenie oferty o samoniszczące się e-maile oraz wiadomości multimedialne (m.in. dźwięki i obrazy).

Więcej informacji:

BBC

Staellium UK