taniezakupy.pl - coś jak Pobieraczek. Siedziba w Dubaju, 149 zł do zapłaty, straszenie sądem...

Czytajcie regulaminy stron, na których chcecie się zarejestrować. Inaczej znowu Internet zaleje fala postów czujących się oszukanymi osób, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Pobieraczka i Plikostrady.

taniezakupy.pl to serwis, który wygląda jak "wszystkomający" sklep internetowy kuszący zniżkami sięgającymi nawet 80%:

taniezakupy.pl - coś jak Pobieraczek. Siedziba w Dubaju, 149 zł do zapłaty, straszenie sądem...

Strona główna serwisu taniezakupy.pl

Zanim się zarejestrujemy powinniśmy jednak uważnie zapoznać się z regulaminem, w którym na wstępie czytamy, że "Na stronach internetowych witryny www.taniezakupy.pl prezentowane są informacje o podmiotach oferujących produkty i usługi, w szczególności produkty i usługi w promocyjnych cenach". Oznacza to więc, że nie mamy do czynienia ze sklepem, ale serwisem, który oferuje jedynie listę linków do innych sklepów internetowych.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, lecz nieuważnego internautę, który nie przeczyta regulaminu, podobnie jak w przypadku Pobieraczka, czy Plikostrady, czeka niemiła niespodzianka. W regulaminie ukryte jest bowiem (czyli napisane w taki sposób, aby nie wpadło nam w oko) następujące zdanie:

"Akceptacja niniejszego regulaminu skutkuje złożeniem wiążącej oferty zawarcia odpłatnej dwunastomiesięcznej umowy o świadczenie elektronicznej usługi premium, której całkowity koszt wynosi sto czterdzieści dziewięć złotych złotych (cena zawiera podatek od towarów i usług)".

Na koniec jeszcze trzy ważne informacje:

- serwis taniezakupy.pl oferuje również dostęp do...poradników zakupowych!

- "Usługodawcą usług realizowanych na podstawie niniejszego Regulaminu jest spółka Digital Premium Limited z siedzibą w Dubaju, Arabian Ranches, Alvorada 1, P.O. BOX 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie"

- jeżeli nie zapłacicie będziecie straszeni sądem, komornikiem, opłatami za postępowanie i wpisaniem do Krajowego Rejestru Długów

PAMIĘTAJCIE: nigdzie nie rejestrujcie się bez przeczytania regulaminu. Przysługuje Wam też, w terminie dziesięciu dni od momentu zawarcia umowy o świadczenie elektronicznej usługi, prawo do odstąpienia bez podawania przyczyny i ponoszenia kosztów.