test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW

test2speed.com to najnowsze narzędzie, które pozwala sprawdzić szybkość stron internetowych. Usługa rozwijana przez nazwa.pl pozwala sprawdzić, jak szybko uzyskamy dostęp do witryny z największych miast w kraju.


Nazwa.pl wprowadziła na rynek nowe narzędzie do testowania szybkości ładowania stron internetowych. Usługa świetnie sprawdzi się wśród polskich konsumentów, którzy za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć myszką mogą sprawdzić, jak szybko ładuje się dana strona internetowa w największych miastach w naszym kraju.

test2speed.com

test2speed.com

Dotychczas, aby sprawdzić szybkość stron WWW, trzeba było korzystać z zagranicznych usług. Niestety testy z odległych miast nie oddawały realnej szybkości działania polskojęzycznej witryny w polskim mieście.

Zobacz również:

  • Zabezpieczenie 2FA - podnieś poziom bezpieczeństwa swojej poczty dzięki nazwa.pl

test2speed.com bada szybkość stron WWW w zaledwie kilkadziesiąt sekund

test2speed.com to narzędzie, które pozwala zbadać każdą stronę WWW w sześciu najpopularniejszych lokalizacjach w Polsce - Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Gdańsku.

Zebrane rezultaty prezentowane są w tabeli, która określa średnią prędkość ładowania strony w Polsce. Z raportu dowiemy się również, jak wygląda witryna oraz jaka jest średnia wartość opóźnienia przy połączeniu z serwerem, na którym działa serwis (ping).

Badania przeprowadzane są osobno w każdym z miast z wykorzystaniem klienckich łącz od ogólnopolskich dostawców Internetu. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy realne wyniki, które są osiągalne przez konsumentów przeglądających internet.

Dokładna analiza przedstawiona w przystępnej formie

Do analizy stron internetowych wykorzystywane jest oprogramowanie dostarczone przez Google, które bazuje na popularnej przeglądarce internetowej Chrome oraz Lighthouse. Każda witryna jest oceniana indywidualnie, a wyniki prezentowane są w przystępnej formie, która jest czytelna nawet dla mniej technicznych użytkowników.

Bardziej zaawansowane osoby mogą sprawdzić szczegółowe informacje o witrynie. test2speed.com pozwala prześledzić trasę pakietów IP oraz opóźnień, które jej towarzyszą. Usługa określa również strukturę danych strony według typu danych, które je współtworzą. Dzięki analizie waterfall bardzo szybko można zauważyć wszelkiego rodzaju opóźnienia, które wpływają na prędkość działania witryny.

test2speed.com

test2speed.com

test2speed.com przechowuje w swojej pamięci 30 archiwalnych pomiarów witryny. Dzięki nim właściciele stron WWW mogą monitorować zmiany w swoich witrynach.