tvscreen.pl

tvscreen.pl to internetowa platforma wideo na żądanie (Video on Demand), dzięki której możesz oglądać swoje ulubione filmy bezpośrednio na komputerze, bez konieczności posiadania dekodera i odbiornika TV.

tvscreen.pl

Informacje:http://www.tvscreen.pl Cena: od 24,90 zł / pakiet / miesiąc Ocena: 6,5

W serwisie masz do wyboru szeroki wachlarz produkcji, reprezentujących różne gatunki filmowe i telewizyjne, ujętych w kilka pakietów tematycznych: Filmy, Dla dzieci, Dokument, Rozrywka, Muzyka, Dla dorosłych. Pakiety możesz kupować pojedynczo (od 24,90 do 54,90 zł) lub skorzystać z opcji "FULL screen" (69,90 zł), która daje dostęp do wszystkich zasobów platformy. W ramach pakietu masz prawo do oglądania dowolnych dostępnych w nim produkcji dowolną ilość razy przez 30 dni. Usługę zamawiasz jednorazowo, nie musisz się wiązać z nadawcą długoterminową umową. Jeśli cały pakiet to dla ciebie za dużo, możesz wykupić dostęp do pojedynczej produkcji na jedną dobę (od 4,90 zł).

tvscreen.pl

tvscreen.pl

Aby skorzystać z wszystkich funkcjonalności tvscreen.pl, musisz założyć konto. Użytkownikiem głównym konta jest zawsze osoba dorosła, która dokonuje płatności (przelewem elektronicznym lub kartą płatniczą). Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje własny panel zarządzania w postaci strony WWW. Jeśli z platformy ma korzystać cała rodzina, użytkownik główny może dla każdego jej członka utworzyć dodatkowy, podrzędny profil. Ma to istotne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. W tvscreen.pl zastosowano praktyczny podział wszystkich treści na 5 poziomów dostępności wiekowej: zielony - bez ograniczeń, żółty 7+ - powyżej 7 lat, żółty 12+ - powyżej 12 lat , żółty 16+ - powyżej 16 lat oraz czerwony - powyżej 18 lat. Jeśli twoje dziecko zaloguje się na stworzonym przez ciebie, odpowiednio skrojonym profilu, będzie miało dostęp tylko do tych materiałów, które są przeznaczone dla odbiorców w jego wieku i młodszych. Dzięki temu masz stuprocentową gwarancję, że nie zetknie się, choćby przypadkowo, z treściami przeznaczonymi wyłącznie dla osób dorosłych.

Usługa tvscreen.pl jest dostępna w dwóch wariantach: w niższej jakości dla osób, które posiadają łącze internetowe o przepustowości 512 Kb/s oraz w wyższej jakości, do uzyskania której niezbędne jest łącze minimum 1024 Kb/s (rozdzielczość obrazu jest w obu wypadkach jednakowa, ok. 480 pikseli w poziomie). Oprócz tego trzeba mieć Internet Explorera lub Firefoksa z włączoną obsługą JavaScriptu i plików cookie oraz Windows Media Playera i Adobe Flash Playera.

Platforma daje możliwość odtwarzania 2 plików wideo jednocześnie i rejestracji dwóch komputerów, które mogą być co miesiąc wymieniane.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie te ceny. Mniej więcej tyle samo ile za pakiet "FULL screen" zapłacimy za luksusowe pakiety w telewizjach cyfrowych, z tą różnicą, że oferta tych ostatnich obejmuje kanały HD, których z miesiąca na miesiąc przybywa. W tvscreen.pl o jakości HD można jedynie pomarzyć. Poza tym platforma ta ma na razie stosunkowo niewiele do zaoferowania: aktualnie 148 pozycji, z czego spora część to odcinki seriali liczone jako oddzielne punkty repertuaru. Swoboda wyboru jest tu więc złudna: owszem, możesz wybierać, ale tylko z tego, co wcześniej wybrali za ciebie administratorzy tvscreen.pl

Plusy:

  • sam decydujesz, co oglądasz
  • bezpieczeństwo dla najmłodszych

Minusy:

  • ograniczona oferta programowa
  • usługa za droga w stosunku do możliwości

Podsumowanie: usługa z szansą na przyciągnięcie entuzjastów telewizji internetowej, ale pod warunkiem obniżenia cen i rozszerzenia oferty.