uTorrent Remote dla Android OS

Aplikacja dla systemu operacyjnego Android pozwala na zdalne zarządzanie ściąganiem plików w desktopowej wersji uTorrent 3.0 zainstalowanej na komputerze. Oprócz śledzenia postępu ściągania i wydawania nowych poleceń, można przesłać pobrane pliki na telefon.

uTorrent Remote dział w systemie Android i pozwala na sprawdzanie statusu pobieranych plików, ich zatrzymywanie, usuwanie, dodawanie nowych poleceń i sprawdzanie RSS-ów przy pomocy telefonu. Umożliwia też przesyłanie, zapisywanie i odtwarzanie ściągniętych plików na urządzeniu mobilnym.

Program współdziała z aplikacją uTorrent 3.0 Alpha. Po jej zainstalowaniu na komputerze należy w opcjach sieciowych ustawić nazwę użytkownika i hasło, a następnie podać je w wersji mobilnej uTorrent Remote.

Nie jest to jeszcze pełna aplikacja BitTorrent dla Androida, która pozwalałaby pobierać pliki dostępne w sieci bezpośrednio na telefon, ale pozwala ona zdalną obsługę wersji desktopowej oraz przesłanie skompletowanych plików na telefon.

Program nie dokonuje jednak konwersji formatów, co oznacza, że odtworzone będą tylko pliki w formatach obsługiwanych przez telefon użytkownika. Aplikacja ta jest dostępna w Market.