uTorrent Remote dla Android OS

Aplikacja dla systemu operacyjnego Android pozwala na zdalne zarządzanie ściąganiem plików w desktopowej wersji uTorrent 3.0 zainstalowanej na komputerze. Oprócz śledzenia postępu ściągania i wydawania nowych poleceń, można przesłać pobrane pliki na telefon.

uTorrent Remote dział w systemie Android i pozwala na sprawdzanie statusu pobieranych plików, ich zatrzymywanie, usuwanie, dodawanie nowych poleceń i sprawdzanie RSS-ów przy pomocy telefonu. Umożliwia też przesyłanie, zapisywanie i odtwarzanie ściągniętych plików na urządzeniu mobilnym.

Program współdziała z aplikacją uTorrent 3.0 Alpha. Po jej zainstalowaniu na komputerze należy w opcjach sieciowych ustawić nazwę użytkownika i hasło, a następnie podać je w wersji mobilnej uTorrent Remote.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Nie jest to jeszcze pełna aplikacja BitTorrent dla Androida, która pozwalałaby pobierać pliki dostępne w sieci Torrent bezpośrednio na telefon, ale pozwala ona zdalną obsługę wersji desktopowej oraz przesłanie skompletowanych plików na telefon.

Program nie dokonuje jednak konwersji formatów, co oznacza, że odtworzone będą tylko pliki w formatach obsługiwanych przez telefon użytkownika. Aplikacja ta jest dostępna w Android Market.