uTorrent dla Maca w wersji beta

Jeden z najpopularniejszych klientów BitTorrenta doczekał się w końcu wersji na MacOS X. Pierwsze pogłoski o powstaniu wersji Mac pojawiły się już w 2006 roku.

uTorrent dla Windows swoją premierę zaliczył we wrześniu 2005 roku i szybko stał się jednym z najpopularniejszych klientów BitTorrenta. Kilka miesięcy temu użytkownicy Maka poczęli mieć nadzieję, że z zapowiedzi powstania wersji na ich maszynki coś jednak w końcu wyjdzie - światło dzienne ujrzała bowiem wersja alfa. Aktualna wersja uTorrenta dla Maka oznaczona jest numerem 0.90 i wciąż znajduje się w fazie beta. Program można pobrać pod tym adresem.

uTorrent jest jednym z najpopularniejszych programów używanych do bezpośredniej wymiany plików w sieci BitTorrent. Narzędzie umożliwia łatwe tworzenie nowych torrentów, wygodne zarządzanie aktualnymi zadaniami pobierania (lub/oraz udostępniania), a także obsługuje sieć DHT (umożliwia transfery bez pośrednictwa trackera), limity transferów, posiada dobry interfejs pozwalający korzystać z aplikacji przez przeglądarkę oraz czytnik kanałów RSS.