uTorrent na Androida z nowym wyglądem w stylu Holo UI

Oficjalna aplikacja uTorrent od dawna jest dostępna w sklepie Google Play, ale dopiero kilka dni temu doczekała się aktualizacji wyglądu. Wygląd aplikacji został nareszcie przystosowany do wytycznych Google i interfejsu Holo.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji do obsługi plików torrent na komputery stacjonarne jest uTorrent. Użytkownicy polubili aplikację ze względu na przejrzysty interfejs i mnogość funkcji. Nie bez znaczenia jest fakt, że uTorrent jest też lekkim programem, który nie zabiera zbyt dużo zasobów systemowych nawet na tańszych i słabszych maszynach. Aplikacja doczekała się też wydania na smartfony i tablety z systemem Android, ale do tej pory użytkownicy nie byli zbytnio zadowoleni z aplikacji.

Androidowa wersja uTorrenta była funkcjonalna, ale nie była najlepiej ocenianym programem ze względu na dość archaiczny interfejs. Jej twócy nie zdecydowali się bowiem na dostosowanie się do wytycznych Google i implementację pełnego interfejsu Holo, który został wprowadzony razem z premierą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Na szczęście twórcy zdecydowali się wreszcie na wykonanie aktualizacji. Od kilku dni dostępna jest nowa wersja uTorrenta na Androida, która wygląda w końcu nowocześnie.

Aplikację uTorrent można znaleźć w sklepie Google Play, gdzie dostępna jest za darmo. Można pobrać płatną wersję aplikacji uTorrent, która pozbawiona jest reklam. Kosztuje ona 9 złotych. Warto dodać, że na Androida można pobrać jeszcze jedną aplikację związaną z uTorrentem. Służy ona do zdalnej obsługi aplikacji zainstalowanej na komputerze stacjonarnym. Aplikację uTorrent Remote również można pobrać ze sklepu Google Play. Podobnie jak klient pozwalający na pobieranie torrentów, jest ona darmowa.


Zobacz również