vReveal - program poprawiający jakość amatorskich filmów

W dniu dzisiejszym swoją premierę miało oprogramowanie vReveal, które powstało dzięki współpracy firm MotionDSP Inc. i Nvidia. Wykorzystuje ono procesory graficzne obsługujące technologię Nvidia CUDA i pozwala na poprawienie jakości amatorskich filmów wideo.

Aplikacja vReveal może pracować w środowiskach Windows dla komputerów PC. Wykorzystuje ona moc przetwarzania równoległego procesorów graficznych obsługujących technologię NVIDIA CUDA (przyspiesza obróbkę filmów wideo aż do pięciu razy, w porównaniu do tej samej czynności wykonanej przez CPU) i pozwala na wyeliminowanie niedoskonałości amatorskich filmów wideo (m.in. rozchwiany, ciemny, zaśmiecony czy zamazany obraz) rejestrowanych np. za pomocą telefonów komórkowych, czy też aparatów cyfrowych.

"Pasją firmy MotionDSP jest wideo, stąd po wielu latach badań możemy z dumą zaoferować najpotężniejsze techniki poprawy jakości wideo zawarte w jednej, tak prostej dla każdego użytkownika aplikacji." - powiedział dr Sean Varah, CEO firmy MotionDSP. "Bazując na potężnej architekturze NVIDIA CUDA, vReveal jest w stanie wykorzystać imponującą moc przetwarzania ogromnych ilości danych przez ekonomiczne karty graficzne." - dodaje dr Varah.

Oprogramowanie pozwala również na zwiększenie poziomu detali w filmach o niskiej rozdzielczości oraz przechwycenie z gotowego, poprawionego już filmu, klatki o jakości zdjęć do druku.

"vReveal jest jak magiczny guzik, który potrafi natychmiast sprawić, by filmy złej jakości wyglądały wspaniale" - skomentował Michael Steele, dyrektor generalny wizualnych rozwiązań konsumenckich w firmie NVIDIA. "Wykorzystując GPU do stworzenia w ciągu sekundy filmu wideo o wysokiej rozdzielczości tak naprawdę z niczego jest niesamowitym doświadczeniem. Musicie to zobaczyć, by uwierzyć" - zachęca Steele.

Twórcy vReveal zwracają również uwagę na fakt, że zawiera ona opatentowaną technologię super-resolution, na której bazuje wiele aplikacji wykorzystywanych w sądownictwie przez organizacje dochodzeniowe i służby wywiadowcze (była ona wielokrotnie pokazywana w telewizyjnej serii filmów "Kryminalne zagadki").

Oprogramowanie zostało wycenione na 39 euro. Jego 30-dniową wersję można pobrać ze strony producenta.