vivo już myśli o X80? Wyciekają pierwsze dane!

Nie możemy jeszcze kupić vivo X70, a już teraz pojawiają się informacje o jego następcy, modelu X80.

vivo X70 Pro+

Zaledwie kilka tygodni temu chiński producent zaprezentował tegoroczne flagowce z linii X70: vivo X70, X70 Pro oraz X70 Pro+. Klienci w Polsce wciąż muszą jednak poczekać, aż następca modelu X60 Pro pojawi się na naszym rynku.

Tymczasem vivo już teraz prowadzi intensywne prace nad przyszłorocznymi urządzeniami. W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące serii X80, czyli kolejnej odsłony flagowych smartfonów. Dzięki danym certyfikacyjnym dysponujemy już częścią spodziewanej specyfikacji technicznej tych telefonów.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
  • Recenzja: vivo X60 Pro

Wedle pierwszych przecieków w 2022 roku na rynku pojawią się smartfony z wyświetlaczem Full HD+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Są to więc parametry podobne do tegorocznych modeli. Spodziewamy się także, że ponownie otrzymamy matrycę AMOLED. Otrzymamy smartfon napędzany procesorem MediaTek z serii Dimensity 2000. Niewykluczony jest jednak scenariusz, w którym poszczególne modele będą posiadały różne chipy.

Główny aparat ma zaoferować rozdzielczość 50 MP z czujnikiem o rozmiarze 1-1,3 cala. Spodziewamy się, że vivo w dalszym ciągu będzie stawiało aparat smartfona jako jego najważniejszy element. Seria X80 otrzyma zapewne dużo więcej usprawnień w tej kwestii, jednak już teraz mówi się o pięcioosiowej stabilizacji obrazu. W chwili obecnej są to jedyne opublikowane informacje. Zważywszy jednak na fakt, że od premiery linii vivo X80 dzieli nas jeszcze prawie rok, to i tak wiemy już dość dużo. Na więcej informacji musimy jednak poczekać.

Zobacz także: Vivo X60 Pro - flagowiec ze świetnym aparatem [RECENZJA]

Aktualne ceny w sklepach