vivo pokazuje nowy plan aktualizacji systemu

Posiadacze urządzeń vivo korzystają z naładki FuntouchOS, bazowanej na systemie Android 10. Producent przedstawił właśnie nowy plan aktualizacji.

vivo znane jest z tego, że aktualizuje swoje sprzęty tak szybko, jak jest to tylko możliwe. Funtouch OS 10 pojawiło się w grudniu, jednak do tej pory nie było dla niego aktualizacji. Jednak wkrótce to się zmieni - a jak poinformowano, spowolnienie prac nad ich wprowadzeniem to efekt koronawirusa. Jednak jak na razie opublikowano tylko plan aktualizacji dla użytkowników z Chin - reszta świata otrzyma ją z niewielkim poślizgiem. A plany prezentują się następująco:

  • 14 marca zostanie udostępniona dla 4000 zarejestrowanych użytkowników publiczna wersja beta Funtouch OS 10; przeznaczona jest dla modeli NEX 3 i NEX 3 5G
  • w drugiej połowie marca aktualizacja będzie dostępna dla X27, X27 Pro, a na początku kwietnia dla modeli NEX S, NEX A oraz NEX Dual Display
  • w połowie kwietnia otrzyma ją vivo S5, a dalej w kwietniu Z5, Z5i, Z5x, S1 oraz S1 Pro
  • pod koniec czerwca aktualizacji mogą spodziewać się użytkownicy vivo Z3, Z3i oraz X23

Łącznie aktualizację powinno otrzymać 16 telefonów. Funtouch OS 10 wprowadza minimalistyczny interfejs z łagodną kolorystyką, a także ma pozytywny wpływ na działanie systemu Android, optymalizując wiele z jego funkcji. Wersja ta wprowadza kilka autorskich funkcji: Quick Sharing Feature, JOVI Smart Voice Assistance, Animated Lock Screen oraz Live Wallpapers.

Źródło: GSM ARena