watchOS 7 usuwa Force Touch z zegarków Apple Watch

W 2019 roku 3D Touch wyleciało z iPhone'a. Teraz nadszedł czas na rezygnację z Force Touch w zegarkach Apple Watch.

Apple jako pierwszy producent na świecie spopularyzowało ekrany mierzące siłę nacisku. Technologia o nazwie 3D Touch pojawiła się po raz pierwszy w iPhone 6s oraz zegarkach Apple Watch (jako Force Touch) w 2015 roku. W latach 2015-2018 wszystkie nowe modele iPhone i Apple Watch oferowały ekran 3D Touch lub Force Touch.

Apple Watch SE

Apple Watch SE

W pewnym momencie Apple sprawdziło, że mało który użytkownik korzysta z 3D Touch. Po badaniach podjęto decyzję o usunięciu tej technologii. iPhone 11 i nowsze nie posiadają już ekranów 3D Touch. Interakcję można wywoływać poprzez dłuższe przytrzymanie ekranu. Rozwiązanie 3D Touch zostało wyłączone na wszystkich kompatybilnych urządzeniach wraz z aktualizację do iOS 13 we wrześniu 2019 roku.

Teraz rok po usunięciu 3D Touch z iPhone'a, Apple zlikwidowało to rozwiązanie z zegarków Apple Watch. Po aktualizacji do watchOS 7 zegarki przestały mierzyć siłę nacisku. Dodatkowo najnowsze modele prawdopodobnie nie posiadają już ekranów Force Touch.

Po aktualizacji do watchOS 7 nie ma już możliwości usunięcia wszystkich powiadomień poprzez mocniejsze przyciśnięcie ekranu. Zamiast tego Apple dodało nowy przycisk Wymaż wszystko.

watchOS 7

watchOS 7

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Źródło: ubergizmo.com