www.pcworld.mobi wkrótce na Twojej komórce

Już niedługo użytkownicy internetu będą mieli możliwość rozpoznawania witryn internetowych zaprojektowanych specjalnie dla telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych. Stanie się to dzięki nowemu rodzajowi domen, o nazwach z końcówką ".mobi".

Nowe nazwy domen zostały właśnie zaakceptowana przez Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), co jest efektem działań grupy największych operatorów sieci telefonii komórkowych i producentów telefonów, takich jak Hutchison 3, Ericsson, Nokia, Samsung czy Microsoft. Liczą oni na to, że zachęcą projektantów witryn do większego wykorzystywania możliwości telefonów, co w konsekwencji wpłynie na popularność urządzeń najnowszej generacji.

Najprawdopodobniej pierwsze witryny przeznaczone przede wszystkim dla urządzeń przenośnych (dostosowane do małych wyświetlaczy i niskich przepustowości) będą gotowe w 2006 roku. Grupa producentów, zabiegająca o nowe nazwy domen zapowiada, że pomoże operatorom regionalnym w zbudowaniu infrastruktury niezbędnej przy wzmożonej obsłudze połączeń internetowych.


Zobacz również