x-kom: darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost

Od teraz zwroty nieudanych zakupów w x-kom będą jeszcze szybsze. Sklep na stałe wprowadza darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost. Jak to zrobić?

Sklep internetowy x-kom postanowił jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom zwrot zakupów. Od teraz będzie to jeszcze szybsze i darmowe.

Już nie będziemy musieli czekać na akceptację zgłoszenia zwrotu oraz otrzymanie instrukcji, jak to zrobić. Od teraz wystarczy w ciągu 15 dni od dnia zakupu wypełnić formularz zwrotu. Po jego przesłaniu zostanie nadany kod do wysyłki, który jest aktywny przez 14 dni od wygenerowania.

Zobacz również:

Dzięki temu to klient będzie mógł zdecydować gdzie i o jakiej porze nada paczkę.

x-kom: darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost

Jak zwrócić paczkę w x-kom przez InPost?

  1. Na stronie internetowego sklepu x-kom wejdź w zakładkę Zwroty i reklamacje, a następnie wybierz typ zgłoszenia. Dla zwrotów regulaminowych, tych w ciągu 15 dni od dnia zakupu, domyślnie zaznaczamy pole Zwrot
  2. W kolejnym kroku uzupełnij dane szczegółowe, przede wszystkim wybierz konkretny produkt. To pozwoli natychmiast wygenerować kod zwrotu i dopasować wielkość skrytki w Paczkomacie.
  3. Następnie wybierz miejsce zakupu. Pamiętaj, że bezpłatny zwrot InPostem obowiązuje przy zamówieniach wysyłkowych (kurier i Paczkomat), zamawianych z dostawą. Zwroty w salonach były i są darmowe. Wystarczy udać się do najbliższego punktu.
  4. Na koniec uzupełnij dane i wyślij zgłoszenie. Po chwili otrzymasz e-mail z kodem otwierającym Paczkomat InPost - ten kod jest aktywny przez 14 dni od chwili zgłoszenia chęci zwrotu.

Pamiętaj, aby przywrócić używane urządzenie do ustawień fabrycznych oraz zabezpieczyć i zapakować produkt, podając numer zlecenia na paczce.

Co ważne, w przypadku przeoczenia, że jednak chodziło Ci o reklamację, w punkcie 4 zaznaczasz powód zwrotu. Uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie obejmuje inna procedura, ale o tym powiadomi Cię stosowna informacja w dymku.

Zobaczcie również: Atrakcyjne wyprzedaże w x-kom! Sprawdzamy najciekawsze promocje