x-kom: darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost

Od teraz zwroty nieudanych zakupów w x-kom będą jeszcze szybsze. Sklep na stałe wprowadza darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost. Jak to zrobić?

Sklep internetowy x-kom postanowił jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom zwrot zakupów. Od teraz będzie to jeszcze szybsze i darmowe.

Już nie będziemy musieli czekać na akceptację zgłoszenia zwrotu oraz otrzymanie instrukcji, jak to zrobić. Od teraz wystarczy w ciągu 15 dni od dnia zakupu wypełnić formularz zwrotu. Po jego przesłaniu zostanie nadany kod do wysyłki, który jest aktywny przez 14 dni od wygenerowania.

Dzięki temu to klient będzie mógł zdecydować gdzie i o jakiej porze nada paczkę.

x-kom: darmowe zwroty przez Paczkomaty InPost

Jak zwrócić paczkę w x-kom przez InPost?

  1. Na stronie internetowego sklepu x-kom wejdź w zakładkę Zwroty i reklamacje, a następnie wybierz typ zgłoszenia. Dla zwrotów regulaminowych, tych w ciągu 15 dni od dnia zakupu, domyślnie zaznaczamy pole Zwrot
  2. W kolejnym kroku uzupełnij dane szczegółowe, przede wszystkim wybierz konkretny produkt. To pozwoli natychmiast wygenerować kod zwrotu i dopasować wielkość skrytki w Paczkomacie.
  3. Następnie wybierz miejsce zakupu. Pamiętaj, że bezpłatny zwrot InPostem obowiązuje przy zamówieniach wysyłkowych (kurier i Paczkomat), zamawianych z dostawą. Zwroty w salonach były i są darmowe. Wystarczy udać się do najbliższego punktu.
  4. Na koniec uzupełnij dane i wyślij zgłoszenie. Po chwili otrzymasz e-mail z kodem otwierającym Paczkomat InPost - ten kod jest aktywny przez 14 dni od chwili zgłoszenia chęci zwrotu.

Pamiętaj, aby przywrócić używane urządzenie do ustawień fabrycznych oraz zabezpieczyć i zapakować produkt, podając numer zlecenia na paczce.

Co ważne, w przypadku przeoczenia, że jednak chodziło Ci o reklamację, w punkcie 4 zaznaczasz powód zwrotu. Uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie obejmuje inna procedura, ale o tym powiadomi Cię stosowna informacja w dymku.

Zobaczcie również: Atrakcyjne wyprzedaże w x-kom! Sprawdzamy najciekawsze promocje