10 powodów, aby założyć konto na Amazonie

Choć Amazon nie ma jeszcze swojej oficjalnej, polskiej witryny, możemy korzystać z niego dzięki niemieckiej. A czy warto? Oto dziesięć powodów, dla których założenie tam konta jest dobrym pomysłem.

Darmowe konto bez podawania personaliów

Jeśli zdecydujesz się na założenie konta na Amazonie, nie kosztuje Cię to nic poza czasem spędzonym na rejestrację. Musisz w tym celu wejść na niemieckojęzyczną witrynę www.amazon.de i dopisać na końcu adresu /pl (albo po prostu kliknąć tutaj). Podczas rejestracji podajesz nazwę użytkownika, adres e-mail i ustalasz hasło logowania. Co ciekawe - w przeciwieństwie do 99% stron tego typu, tutaj nie musisz potwierdzać założenia konta przez kliknięcie link przesłany na Twój adres e-mail. Po wypełnieniu formularza i kliknięciu w przycisk Utwórz konto Amazon, pokaże Ci się sklep i gotowe - możesz przeglądać oferty. Dane osobowe będą niezbędne dopiero podczas finalizowania zakupu.

Widok po założeniu konta

Widok po założeniu konta

Informacje o najlepszych promocjach

Nikt nie lubi przepłacać, a jeżeli masz konto na Amazon, dostajesz regularnie informacje o najlepszych promocjach - dzięki czemu możesz nabywać wiele produktów w sporych przecenach. Warto dodać, że mnóstw ofert jest ograniczonych czasowo, ale użytkownicy Amazon otrzymują informacje nie tylko o aktualnie trwających promocjach, ale również i tych, które mają dopiero zacząć się za jakiś czas, dzięki czemu możesz planować zakupy do przodu! Najlepsze aktualne oferty są zebrane w zakładce Oferty dnia.

Łatwe wyszukiwanie

Aby znaleźć produkt, jaki chcesz nabyć na Amazon, wpisz jego nazwę do wyszukiwarki na górze ekranu. Listę wyników możesz wygodnie posortować - ceny rosnące, ceny malejące, najnowsze, trafność lub średnia ocena wystawiona przez klientów. Menu z lewej strony pozwala na sprecyzowanie danych - ilość i rodzaj pól wyboru zależy od poszukiwanego produktu, np. w przypadku laptopów będą to takie parametry jak marka, model procesora, itp. Jeśli nie chcesz płacić za przesyłkę, zaznacz opcję Darmowa dostawa zamówień powyżej 29 EUR. Jeżeli posiadasz abonament Amazon Prime, zaznacz go również.

Opcje filtrowania wyników

Opcje filtrowania wyników

30 dni na zwrot towaru

Amazon.de, niezależnie od ustawowego prawa do zwrotu kupionych towarów, w przypadku wielu produktów oferuje aż 30-dniowy okres odstąpienia od zakupu. Wyjątki i warunki można znaleźć na stronie serwisu. W niektórych przypadkach czas na zwrot towarów może być dłuższy, np. w momencie pisania tego tekstu mamy tam informację, że: wszystkie przedmioty wysłane przez Amazon.de w okresie od 1 listopada do 31 grudnia 2017 roku, można zwrócić do dnia 31 stycznia 2018 roku (włącznie), o ile zachowane zostaną zasady dotyczące zwrotów. Pamiętaj jednak, że wszelkie zwroty dotyczą tylko przedmiotów nowych, nieużywanych i kompletnych.

Podpowiedzi alternatyw

Udało Ci się wyszukać produkt, którego szukasz? Amazon podpowie Ci, czy możesz nabyć go jeszcze taniej! U dołu każdej oferty znajdziesz alternatywne propozycje. Może być to zarówno ten sam produkt w innej cenie, jak również bardzo podobny - dzięki czemu możesz odkryć coś nowego i lepszego. Np. szukasz plecaka - Amazon pokaże Ci podobne i możesz stwierdzić, że zaproponowany jest lepszy i tańszy niż ten, który planowało się kupić. Ponadto przy każdej ofercie znajdują się również inne produkty, najczęściej kupowane w zestawie z wybranym przez nas przedmiotem. Ten dodatek zależy od głównego produktu - przy wspomnianym wcześniej laptopie może być to myszka (przewodowa lub bezprzewodowa), walizka na laptopa, karty pamięci SSD, itp.

Możesz płacić w złotówkach

Pomimo tego, że ceny na Amazon prezentowane są w euro, płatności za zamówione towary możesz dokonać w złotówkach. W sklepie znajduje się wygodny konwerter, który automatycznie przeliczy Ci wartość zamówienia z euro na złotówki. Warto jednak wcześniej sprawdzić oficjalny kurs walut i zobaczyć, czy płatność złotówkami na Amazon będzie korzystnym rozwiązaniem - a jeśli nie, warto przewalutować odpowiednią ilość złotówek na euro na swoim koncie bankowym.

Wyprzedaż - szansa na najtańsze zakupy

Wyprzedaż - szansa na najtańsze zakupy

Wyprzedaże - najlepsze okazje

Produkty przeceniane sezonowo, końcówki serii, niezwykłe okazje i hity cenowe - znajdziesz je w dziale wyprzedaży. Trafiają tutaj także produkty używane i z otwartymi opakowaniami. Wygodny podział na kategorie sprawia, że szybko znajdziesz to, czego szukasz! Filtrowanie produktów odbywa się w ten sam sposób, co przy zwykłych zakupach.

Sprzedawaj na całą Europę!

Jeśli chcesz sprzedawać, z pewnością myślisz o Allegro - i słusznie. Ale jeśli nie chcesz ograniczać się tylko do klientów z Polski, konto na Amazon to świetny sposób na to, aby dotrzeć ze swoja ofertą do wszystkich krajów Unii Europejskiej! W ramach programu Sprzedawaj na Amazon sprzedawcy mogą oferować produkty na stronie Amazon.co.uk i w innych europejskich serwisach Amazon. Jeśli chcesz prowadzić handel online na większą salę, Fulfilment by Amazon (FBA) pomaga Ci w tym poprzez dostęp do światowej klasy rozwiązań logistycznych, szybkiej i bezpłatnej dostawy dla Twoich produktów oraz zaufanego i uznanego serwisu obsługi klienta świadczonego w lokalnym języku. W takiej sytuacji wysyłasz towary do magazynów Amazon w wybranych krajach i gotowe - lokalny nabywca otrzyma je właśnie stamtąd, co zwalnia Cię z konieczności wysyłania każdej przesyłki osobno.

Sprzedaż na Amazonie

Sprzedaż na Amazonie

Amazon Prime za darmo przez 30 dni

Amazon Prime to usługa, która kosztuje 7,99 euro miesięcznie, jednak jeżeli masz konto, możesz przetestować Amazon Prime za darmo aż przez 30 dni. Umożliwia to dostęp do książek, seriali i filmów, a także - w wielu przypadkach - gwarantuje dostawę w jeden dzień wszystkich produktów sprzedawanych bezpośrednio przez Amazon. Do tego zyskuje się możliwość korzystania z Prime Music, a także innych praktycznych usług oferowanych przez serwis.

Karty Podarunkowe i Vouchery Podarunkowe

Podobnie jak i w innych sklepach (zarówno online, jak i stacjonarnych), także Amazon oferuje Karty Podarunkowe i Vouchery Podarunkowe, dzięki którym można nabyć wybrane produkty z różnymi rabatami. Co interesujące, po otrzymaniu karty nie trzeba śpieszyć się z zakupami - jak podaje to na swojej stronie Amazon, Karty Podarunkowe wydane w dniu 1 lipca 2014 r. lub po tej dacie mogą być wykorzystywane w celu nabywania odpowiednich produktów w okresie 10 lat od daty wydania danej Karty Podarunkowej, niezależnie od wskazanej daty wygaśnięcia.

Sponsored by Amazon