8 alternatyw dla YouTube

YouTube to potęga i jeszcze długo nią będzie. Ale nie jest to jedyny serwis z mnóstwem ciekawych materiałów wideo. Dowiedz się, gdzie jeszcze możesz je znaleźć!

Fot.: H Tur/PC World

Przez lata YouTube stało się synonimem nagrań wideo w sieci, a o zarobkach najpopularniejszych twórców treści krążą legendy. Jednak gdy korzystasz z YT, musisz pamiętać, że Google zyskuje dzięki temu informacje na Twój temat - zwłaszcza, jeśli masz w tym serwisie swoje konto. Oczywiście zbierane dane na temat Twojej aktywności mają pomóc w dopasowaniu jak najlepszych materiałów, które zostaną Ci zaproponowane, jednak nie każdy ma ochotę, aby mechanizmy Google wiedziały, co się lubi i ogląda. A pomijając kwestie prywatności - YouTube nie jest jedyny. Istnieją różni twórcy treści, którzy na YT nie publikują, a zamiast tego mają swoje kanały... no właśnie, gdzie? Oto dziewięć miejsc, którymi warto się zainteresować, jeśli lubisz: muzykę, gry, filmy amatorskie, śmieszne filmiki czy produkcje dokumentalne.

Zauważmy jednak, że nie jest możliwy streaming materiałów wideo bez pozostawiania swoich śladów w sieci. Jeśli chcesz mieć pewność, że dane o tym co i skąd oglądasz nie zostaną zapisane, polecamy korzystanie z sieci VPN. Jakiej? Tego dowiesz się z naszego rankingu "Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?". Z siecią prywatną czy nie, ciekawe materiały wideo znajdziesz na następujących stronach (prezentujemy je w kolejności alfabetycznej).

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie

8 alternatyw dla YouTube

Fot.: JESHOOTS.COM/Unsplash