Advanced Spyware Remover - kolejne narzędzie przeciw szkodnikom

Advanced Spyware Remover, to jedno z najmłodszych narzędzi do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania z naszego komputera. Aplikacja występuje w dwóch postaciach - Professional oraz Free. My przyjrzymy się dzisiaj drugiej z nich.

Aplikację zaopatrzono w dość standardowy silnik skanowania zagrożeń, oparty o sygnatury plików i wpisów w rejestrze. Nie należy on może do najszybszych narzędzi, jakie wymyślił człowiek, ale jego skuteczność stoi na dość wysokim poziomie.

Jednakże za siłą aplikacji stoi już nie tylko silnik wykrywający spyware. Jest ona wyposażona w kilka dość innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest moduł Infection Defender, zapewniający nam ochronę przeciwko nowym zagrożeniom, dzięki dodaniu odpowiednich wpisów do plików hosts, rejestru oraz przeglądarki. Zapobiega on instalacji plików, powszechnie uznawanych za szkodliwe, a także zapisywaniu przez przeglądarki ciasteczek, które mogłyby, nawet w niewielkim stopniu, naruszyć naszą prywatność.

Zobacz również:

  • Apple ostrzeże swoich użytkowników przed atakami spyware
  • Rozwinął się nowy, zmutowany wariant koronawirusa - Omikron
  • Chińskie grupy szpiegowskie hakują firmy telekomunikacyjne

Narzędzie wyposażono ponadto w kilka innych ciekawych rozwiązań. Umożliwiają nam one przeglądanie elementów uruchamianych wraz z systemem operacyjnym, usług, powiązań plików, ustawień przeglądarki i wiele innych.

Dodatkowe moduły wersji Free pomogą ponadto zapanować nad obecnymi w pamięci procesami, zainstalowanymi aplikacjami, portami, ciasteczkami, reklamami na stronach oraz podejrzeć cały ruch przechodzący przez nasze łącza.

Pobierz Advanced Spyware Remover 1.98.36712

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Evonsoft

Data dodania: 2008-08-20

Rozmiar pliku: 3,08 MB

Nazwa pliku: asrlsetup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 95/98/NT/2000/XP/2003/Vista