Alchemy Eye PRO - pięć kroków, aby monitorować sieć

Alchemy Eye to bardzo profesjonalne narzędzie dla administratorów i webmasterów. Aplikacja to swoisty "szwajcarski scyzoryk", który pozwala nam monitorować zdalne serwery lub stacje robocze pod niemal każdym względem.

Głównym zadaniem stawianym aplikacji jest monitorowanie serwerów pod kątem ich dostępności. To ciekawe, ale nadal wielu użytkowników woli własnoręcznie sprawdzać, czy serwer, na którym stoi ich strona działa i czy zachowuje się stabilnie.

Ale program potrafi o wiele więcej. Z jego pomocą w regularnych odstępach czasu będziemy mogli wysyłać wiadomości do określonych adresatów (przy użyciu protokołu SMTP), sprawdzać dostępność usług bazodanowych oraz poprawności połączeń TCP/IP.

Oczywiście działanie programu nie skupia się wyłącznie na elementach sieciowych. Potrafi on również monitorować komputery lokalne i informować nas, jeśli wielkość wolnego miejsca na dysku zmniejszy się poniżej określonego poziomu, jeśli w którymś z folderów zostanie dodany nowy plik lub jego wielkość wzrośnie, itd.

Ciekawe są także sposoby informowania administratora o zmianie sytuacji na serwerze. Aplikacja nie tylko poinformuje nas o tym mejlowo, ale też wyśle odpowiedni komunikat na dowolny komputer w sieci (usługa Posłaniec), poinformuje nas przez wybrany komunikator internetowy, zrestartuje dowolną maszynę lub działający na niej proces lub też po prostu zapisze zdarzenie do dziennika, abyśmy mogli prześledzić historię dostępności serwera w przyszłości.

W naszej wideoprezentacji przedstawiamy Państwu kilka podstawowych kroków jakie trzeba znać, aby móc w pełni swobodnie poruszać się po środowisku aplikacji.

Pobierz Alchemy Eye Pro 9.6.2

Producent/dystrybutor: Alchemy-Lab

Data dodania: 2008-10-10

Rozmiar pliku: 4,58 MB

Nazwa pliku: eyepro.zip

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista