Aloaha PDF Suite - zestaw narzędzi do edycji PDF'a

Aloaha PDF Suite to zestaw kilkunastu narzędzi do tworzenia, edycji i zarządzania plikami PDF. Pakiet zawiera takie produkty firmy, jak PDF Editor, PDF Printer czy interpreter linii komend i menedżer certyfikatów.

Aplikacja nie jest co prawda aż tak wygodna, jak Adobe Acrobat, nie pozwala na edycję dokumentów od zera. Nie obsługuje także edycji zawartych w nich tekstów, zdjęć, czy hiperlinków. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, w końcu standard PDF został otwarty na początku lipca.

Program nie nadaje się także do pracy w domu. Startuje uruchomiony w trzech instancjach - sterownika wirtualnej drukarki, usługi Windows oraz aplikacji działających w zasobniku systemowym. Nie tylko powoduje to spore obciążenie starszych maszyn, ale przede wszystkim może powodować konflikty z innymi sterownikami maszyn wirtualnych.

Zobacz również:

  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?
  • Jak edytować pliki PDF: narzędzia darmowe, płatne i online [PORADNIK]

Do czego zatem możemy wykorzystać pakiet? Przyda się nam, jeśli potrzebujemy narzędzia, dzięki któremu szybko dodamy niezbędne komentarze do plików PDF, wzbogacimy je o dodatkowe obrazy oraz załączniki, w postaci plików binarnych lub innych plików PDF.

Możemy go także wykorzystać w roli drukarki plików PDF, czyli narzędzia, dzięki któremu zamienimy dowolny dokument, możliwy do drukowania, w pełnowartościowy plik PDF. Oczywistym jest, że niektórym z Was wydać się może, że wydawanie ponad 90 złotych na najtańszą odmianę aplikacji, będzie zbędnym wydatkiem, ale trzeba pamiętać, że wciąż niewiele jest programów, zdolnych zmienić jakikolwiek atrybut gotowych plików PDF, także na dłuższą metę, wydatek ten może się zwócić.

Pobierz ALOAHA PDF Suite 3.1.1

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Wrocklage Intermedia GmbH

Data dodania: 2008-08-06

Rozmiar pliku: 2,46 MB

Nazwa pliku: aloaha_pdf.zip

Licencja / cena: Demo

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista