AnVir Task Manager - więcej niż menedżer zadań

AnVir Tast Manager to już nie zwykły zamiennik systemowego apletu menedżera zadań. Aplikacja całkowicie integruje się z systemem, pozwalając nam nie tylko zapanować nad działającymi w tle procesami, ale i sprawdzić je pod kątem obecności wirusów przy użyciu 30-stu skanerów antywirusowych na raz (virustotal.com). Oczywiście te dwie funkcje otwierają dopiero obszerną listę możliwości aplikacji.

Podstawowe działanie narzędzia skupia się wokół kontroli procesów i uruchomionych aplikacji. Będziemy mogli z jego pomocą sprawdzić, jakie programy są uruchamiane wraz ze startem systemu, opóźnić ich rozruch o kilka sekund, zablokować ich uruchamianie w przyszłości, zmienić priorytet, czy dodać możliwość minimalizowania ich do ikony w zasobniku systemowym.

Dodatkowo, jeśli pozostawimy program działający cały czas w tle, będzie on monitorował nasz system, ostrzegając nas, jeśli któraś z aplikacji spróbuje dodać swoją pozycję do autostartu. Będziemy wtedy mogli korzystać także ze skrótów klawiaturowych, pozwalających nam wywołać główne okno aplikacji na wierzch.

Narzędzie integruje się ponadto z powłoką Windows, dodając swoje wpisy w menu paska zadań, pasku tytułu dowolnej aplikacji oraz okienkach wyboru pliku.

Najciekawsze funkcje programu prezentujemy Państwu w naszym filmie. Polecamy po jego obejrzeniu zainstalować i przetestować aplikację osobiście.

Pobierz AnVir Task Manager Free 5.4.1

Producent/dystrybutor: AnVir Software

Data dodania: 2008-11-12

Rozmiar pliku: 1,52 MB

Nazwa pliku: taskfree.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP