Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci - przegląd aplikacji do połączeń VPN

VPN to skrót od Virtual Private Network. Dzięki temu rozwiązaniu można ominąć blokady, które niektórzy dostawcy treści nakładają na daną lokalizację, ukryć swoje IP, a także zwiększyć bezpieczeństwo. W naszej bazie softu znajdują się aplikacje, za pomocą których możesz skorzystać z tego rozwiązania.

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear to wygodna w obsłudze aplikacja, która pozwala użytkownikowi na łączenie się z siecią przez VPN (Virtual Private Network). Oprócz ominięcia blokad regionalnych, poprzez połączenie w ten sposób ciężko namierzyć użytkownika, dzięki czemu jego prywatność jest lepiej chroniona. TunnelBear udostępniany jest za darmo, jednak z limitem 500 MB transferu danych na miesiąc. Można zdecydować się na więcej, jednak wymaga to uiszczenia stosownej opłaty.

Betternet

Betternet

Betternet

Betternet to łatwa w obsłudze, darmowa aplikacja, dzięki której możliwe jest bezpieczne przeglądanie sieci. Po zainstalowaniu programu należy wybrać dowolny kraj i wybrać przycisk połączenia. Ponieważ strony w sieci odwiedzane będą niejako "okrężnie", czas ich wczytywania może być minimalnie wolniejszy niż zazwyczaj. Betternet sprawia, że użytkownik ma fałszywe IP, co znacznie zwiększa jego prywatność.

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield dzięki szyfrowanemu połączeniu sprawia, że użytkownik może swobodnie korzystać z poczty lub wpisywać hasła bez ryzyka "podsłuchania" w jakikolwiek sposób. Posiada także możliwość ukrycia prawdziwego adresu IP. Aplikacja dostępna jest z poziomu paska menu. Uwaga - podczas instalacji chce dodać elementy innych producentów, jednak można tego uniknąć, odznaczając je podczas procesu.

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN to darmowy program, który szyfruje połączenie i ukrywa prawdziwe IP. Prywatność jest w nim postawiona na pierwszym miejscu, a więc podczas korzystania z aplikacji ruch będzie przechodził przez tunel z szyfrowaniem wysokiej klasy - stosowanej do celów wojskowych. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a jej używanie jest darmowe. Instalacja i konfiguracja są wykonywane automatycznie, w ciągu kilku minut – łącznie z utworzeniem całkowicie anonimowego konta użytkownika. Potem wystarczy już tylko kliknąć, aby uruchomić wybraną usługę.

Private Tunnel

PrivateTunnel

PrivateTunnel

PrivateTunnel to aplikacja, pozwalająca na łączenie się z siecią przez VPN. Jest to serwis, którego używanie nie pociąga za sobą żadnych miesięcznych opłat, jednak jest się ograniczonym do jedynie 100MB transferu danych, lecz można wykupić pakiet 50GB, 100GB i 500GB.Co ważne – nie ma ograniczeń czasowych, w obrębie których zakupiona ilość danych musi zostać wykorzystany. PrivateTunnel pozwala wybrać serwer z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Holandii lub Szwajcarii. Wprawdzie w porównaniu do innych serwisów zasięg jest nieco ograniczony, w praktyce jednak wielu użytkowników z Polski może znaleźć coś dla siebie, w jakimkolwiek celu nie używaliby serwisu. Szybkość transmisji danych wynosi około 10Mb/s.


Zobacz również