Apple WWDC 2021 - jak oglądać event na żywo? [07.06.2021]

Jedno z największych wydarzeń Apple, WWDC 2021, odbędzie się 7 czerwca. Przedstawiamy sposoby na oglądanie strumienia na żywo z tego wydarzenia.


Apple WWDC 2021 - jak oglądać event na żywo? [07.06.2021]

Tegoroczna edycja WWDC ponownie odbędzie się zdalnie, a jej premiera będzie mieć miejsce 7 czerwca 2021 roku o godz. 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie trwać będzie kilka dni, ale to właśnie 7 czerwca na specjalnie przygotowanym przemówieniu otwierającym (Keynote Speach) przedstawiciele Apple zaprezentują nowości, które trafią na miliony urządzeń jesienią tego roku. Strumień na żywo WWDC 2021 jest już dostępny i udostępniamy go poniżej.

Więcej informacji na temat WWDC 2021 znajdziesz w tym artykule. Natomiast poniżej umieszczamy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących tego wydarzenia.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Wszystkie nowe produkty Apple z lipca 2021 roku
  • iOS 15 - sprawdź, których funkcji nie dostanie Twój iPhone!

Kiedy odbędzie się Apple WWDC 2021?

WWDC 2021 odbędzie się w dniach 7 czerwca - 11 czerwca 2021 roku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu lokalnego, zatem w Polsce wszystko zacznie się o godzinie 19:00.

Jak oglądać Apple WWDC 2021?

Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na stronie Apple oraz w serwisie YouTube, do którego link znajduje się powyżej. Całość obejrzymy również w aplikacji TV dla iPhone'a, iPad'a oraz komputerów Mac.

Czy WWDC 2021 jest darmowe i jak mogę wziąć w nim udział?

Apple wyraźnie stwierdza, że możesz "dołączyć do światowej społeczności deweloperów podczas programu online, doświadczając ekscytujących ogłoszeń bez żadnych kosztów."

AKTUALIZACJA 07.06.2021

Już dziś odbędzie się tegoroczna edycja WWDC - jedna z największych konferencji dla programistów, na której zostaną przedstawione najnowsze informacje na temat systemów operacyjnych na urządzenia Apple. Konferencja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego (10:00 czasu lokalnego). Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy ten artykuł-poradnik, w którym dowiesz się, jak oglądać dzisiejsze wydarzenie.

Jak oglądać na YouTube?

Konferencja będzie dostępna miedzy innymi na oficjalnym kanale YouTube Apple. Zamieściliśmy tutaj odtwarzacz wideo, który bezpośrednio prowadzi do strumienia na żywo.

Jak oglądać na urządzeniach Mac, iPad, iPhone lub iPod Touch?

Kolejnym sposobem na uczestniczenie jest oficjalna strona Apple, na której również firma udostępni strumień wideo na żywo. Wystarczy otworzyć przeglądarkę Safari na dowolnym urządzeniu Mac, iPad, iPhone lub iPod Touch i odwiedzić ten link.

Jak oglądać na urządzeniach z systemem Windows?

Dla użytkowników systemu Windows proces wygląda bardzo podobnie. Jedyną różnicą jest przeglądarka internetowa, której będziemy używać. Przeglądarka Safari nie jest dostępna poza urządzeniami Apple, dlatego trzeba użyć innych opcji, np. Microsoft Edge lub Google Chrome.

Jak oglądać na Apple TV?

Strumień będzie również dostępny poprzez aplikację TV na urządzeniach Mac, iPad, iPhone oraz Apple TV. Należy wejść w kategorię Watch Now i wybrać WWDC 2021. Alternatywnie, można w wyszukiwarce wpisać frazę WWDC 2021 i stąd wybrać strumień.