Artweaver - do rysowania i nie tylko

Artweaver to dość proste, darmowe narzędzie do tworzenia i edycji cyfrowych obrazów. Oczywiście wiele mu brakuje do niedoścignionego Photoshopa, lecz jeśli nie mamy w planach profesjonalnej obróbki fotografii, korzystania z tabletu, ani korzystania ze świateł, a systemowy Paint, to dla nas za mało, możemy śmiało polecić aplikację, jako alternatywę dla obu narzędzi.

Program stylistycznie w znacznym stopniu nawiązuje do Photoshopa i jemu podobnych. Niestety, brakuje mu sporo do swojego starszego odpowiednika. Zadowolmy się więc tym co mamy. A mamy dość dużo.

Programiści umieścili w niej kilka podstawowych narzędzi rysowania. Po ustawieniu wielkości i koloru płótna, czas przejść do etapu rysowania. Tutaj oto odkryjemy zaskakujące zdolności dostosowawcze aplikacji, jeśli chodzi o zmianę wyglądu pędzla, czy sposobu korzystania z niego. Poza standardowym rozmazywaniem jednego punktu, jak ma to miejsce w Paintcie, aplikacja proponuje nam o wiele bardziej wyszukane artystyczne efekty, oparte o maskę. Każdy jej element ulega modyfikacji - od rodzaju "główki" rysującej, przez pozostawiany przez nią ślad, kąt naciskania, na kolorze kończąc.

Ale pędzle to nie wszystko. Aplikacja daje nam możliwość operowania na warstwach, co przydaje się bardzo przy wielokrotnej modyfkacji tego samego zdjęcia, malowaniu różnych szczegółów lub nakładaniu na siebie kilku obrazów.

Dodaktkowo programiści dodali do programu zestaw kilkudziesięciu artystycznych filtrów, takich jak rozmycie, wyostrzanie, czy postarzanie fotografii.

Możliwości jest wiele więcej. Odkrycie ich powinno nam zająć kilka dobrych godzin, a zabawa z programem może sprawić, że przez naprawdę spory czas nie będziemy mogli oderwać się od komputera.

Pobierz Artweaver 0.5.6

Producent/dystrybutor: Artweaver.de

Data dodania: 2008-11-19

Rozmiar pliku: 8,81 MB

Nazwa pliku: Artweaver.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP