Ashampoo Photo Commander - przeglądarka zdjęć według Ashampoo

Niemiecki gigant software'owy uraczył nas niedawno nową wersją najważniejszego programu graficznego, jaki posiada w ofercie, Ashampoo Photo Commander. Aplikacja ta, to jedna z bardziej rozbudowanych pozycji tego typu dostępnych na rynku, której największym atutem jest zaprzęganie karty graficznej do wszelkich obliczeń związanych z grafiką.

Aplikacja rozwija trend, który zapoczątkowało niedawne pojawienie się znakomitego FastPictureViewer - przeglądarki obrazków, korzystającej ze wszystkich dobrodziejstw, jakie dają nam współczesne karty grafiki. Podobnie jak ono, także Ashampoo przyspiesza wyświetlanie większych plików, wysyłając je do przetworzenia karcie graficznej zainstalowanej na maszynie klienta.

Program korzysta także ze znanych rozwiązań innych firm, jak na przykład ACDSee i jego zaawansowanego silnika indeksującego zdjęcia nie ze względu na jego położenie, a dane w nim zawarte. Wiąże się to z tym, iż po przeniesieniu pliku w inne miejsce lub jego skopiowaniu my, jako użytkownicy nie utracimy informacji, jakie zapisaliśmy o nim w przeglądarce, jak jego oceny, komentarzy, czy kategorii, do której przynależy.

Zobacz również:

  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?
  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Photo Commander to także doskonałe rozwiązanie dla fotografów-amatorów, chcących urozmaicić swoje hobby tworzeniem obrazów panoramicznych, przedstawiających większy obszar niż pozwalają na to standardowe rozwiązania.

Przeglądarka zdjęć została wyposażona w narzędzia pozwalające jej wyszukiwać obrazy po tagach, takich, jak choćby ocena pliku, data uchwycenia, typ pliku, czy tekst zawarty w komentarzach. A uzupełnieniem całości może być doskonały moduł, wyszukujący duplikaty plików w różnych folderach. W tym ostatnim przypadku, program nie opiera się nazwę, czy rozmiar pliku, ale inne jego unikalne parametry.

Pobierz Ashampoo Photo Commander 7.10

Producent/dystrybutor: Ashampoo

Data dodania: 2008-12-08

Rozmiar pliku: 45,61 MB

Nazwa pliku: ashampoo_photo_commander_7_710_sm.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows XP/Vista