Ashampoo UnInstaller 3 - następca CleanSweap?

O tym jakie następstwa niesie ze sobą niepełne lub niepoprawne usunięcie aplikacji przekonał się już chyba każdy. Często programiści źle projektują instalatory do swoich programów, także po ich usunięciu na naszym dysku pozostają i tak śmieci. Z pomocą przychodzą nam menadżery instalacji.

Jednym z takich menadżerów jest tytułowy Ashampoo UnInstaller 3. Narzędzie korzysta z podobnego mechanizmu kontroli instacji, z którego korzystał popularny niegdyś Norton CleanSweap. Działa ono ukryte w tle, monitorując, czy aby przypadkiem uruchomiona przez nas aplikacja nie jest instalatorem jakiegoś programu. Jeśli tak, uruchamiany jest specjalny analizator, który sprawdzi, jakie pliki i gdzie są kopiowane oraz które klucze rejestru zostały zmodyfikowane, usunięte lub dodane.

Zebrane przez program informacje zapisywane są w jego własnej bazie danych, dzięki czemu, jeśli dobiegnie okres testowy aplikacji lub z jakiegokolwiek innego powodu zdecydujemy się na jej usunięcie nie będziemy musięli się bać, iż pozostałe po niej śmieci spowodują niestabliną pracę systemu lub będą powodować konflikty z innymi programami.

Zobacz również:

  • Jak zainstalować i zalogować się do Microsoft Teams [PORADNIK]

Aplikacja ma bardzo futurystyczny interfejs. Zresztą, to właśnie z niego słyną przecież wszystkie produkty firmy Ashampoo. Nie zabrakło w niej również przejrzystego kreatora, który pomoże nam zapanować nad aplikacją, jeśli nie za bardzo wiemy, jak z niej korzystać.

Niestety. Aplikacja nie może zostać uznana za naprawdę udaną. Zabrakło w niej języka polskiego, przez co niektóre komunikaty mogą się nam wydać niezrozumiałe. Nie zadbano także o szybkość jej działania (niektóre czynności powodują wręcz "zawieszanie się" systemu operacyjnego). Mimo wszystko program ma spore szanse, aby zdobyć miano lidera na rynku aplikacji do zarządzania procesami instalacji.

Pobierz Ashampoo UnInstaller 3.10

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Ashampoo GmbH & Co. KG

Data dodania: 2008-08-21

Rozmiar pliku: 6,26 MB

Nazwa pliku: ashampoo_uninstaller310_sm.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/Vista


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: