Autostart - jak automatycznie uruchamiać programy i dokumenty

Jeżeli na co dzień korzystasz z wielu dokumentów czy też programów, możesz sprawić aby uruchamiały się one wraz ze startem systemu. Jak to zrobić? O tym dowiesz się czytając nasz poradnik.

Każdy z nas ma jakieś wyrobione przyzwyczajenia jeśli chodzi o korzystanie z komputera. Niektórzy zaczynają od uruchomienia przeglądarki internetowej, dokumentów czy też ulubionych piosenek. Życie jest zbyt krótkie, żeby tracić czas na manualne uruchamianie tychże aplikacji. Najlepiej ustawić, żeby otwierały się automatycznie wraz ze startem systemu. Instruujemy jak spersonalizować autostart w naszym Windowsie.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest kliknięcie paska Start i najechanie myszką na opcję Wszystkie programy. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy

i wybieramy Otwórz.

Naszym oczom ukaże się teraz okno o nazwie Menu Start, gdzie wybieramy Programy a następnie folder Autostart. Teraz możemy odszukać programy czy też konkretne dokumenty, które chcemy aby uruchamiały się wraz ze startem systemu. Następnie w każdy z nich klikamy prawym przyciskiem i wybieramy opcję Utwórz Skrót. Kiedy tak się stanie, wszystkie z nich przenosimy do folderu Autostart.

Zamykamy system i uruchamiamy raz jeszcze. Działa?