Awesome Screenshot - zrzuty ekranu w Google Chrome

Google Chrome ma już ponad 10 000 dodatków. Polecamy m.in. Awesome Screenshot - świetne rozszerzenie, które umożliwia tworzenie zrzutów ekranu stron internetowych. Posiada też edytor, w którym opisać można utworzone obrazki.

Awesome Screenshot to niewielki dodatek, który bardzo ułatwia pracę. Przydaje się, kiedy chcemy zapisać obraz całej strony. Można go też użyć, zaznaczając, na który element strony warto zwrócić uwagę.

Jak korzystać z Awesome Screenshot?

1. Instalacja dodatków w Google Chrome to nic trudnego. Wystarczy znaleźć Awesome Screenshot: Capture & Annotate w repozytorium Chrome Extensions.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Sprawdź najciekawsze promocje! [7.12.2021]
  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu
  • iOS 15 - jak przenieść pasek adresu na górę ekranu [PORADNIK]

2. Po kliknięciu "Install" w przeglądarce Chrome, ikonka rozszerzenia pojawi się w prawym górnym rogu przeglądarki.

3. Teraz znajdujemy tylko ciekawą stronę i klikamy w ikonkę. W zależności od potrzeb, wybrać trzeba jedną z trzech opcji - cała strona, widzialna część strony, zaznaczony obszar.

4. W nowej karcie pojawi się edytor, w którym można będzie opisać zrzut ekranu. Wśród opcji jest m.in. dodawanie tekstu, strzałki, pędzel, kółko, kwadrat i kadrowanie.

5. Po kliknięciu "Done" na samej górze, można już pobrać obrazek na dysk lub umieścić na serwerze Awesome Screenshot. Utworzony link można od razu udostępnić w serwisie społecznościowym.

Rozszerzenie ułatwia dodawanie komentarzy do zrzutu ekranu. Bez edytora, dopisek do obrazka trzeba by napisać w treści e-maila lub dodać w edytorze grafiki.

Podobny add-on dla Firefoksa nazywa się ScreenGrab.