Blog na Wordpressie. A hosting do bloga gdzie?


Hosting do bloga na Wordpressie. W kierunku chmury

Dotychczas nasze rozważania koncentrowały się wokół usługi hostingu współdzielonego, a to przecież ważny, ale tylko wycinek szerokiej oferty dostawców hostingu. Duże projekty internetowe wymagają dedykowanych rozwiązań zarówno z perspektywy wydajności serwera, jak i możliwości dostosowania jego konfiguracji do potrzeb wdrożenia. Na łamach „PC Worlda” wielokrotnie poruszaliśmy tematykę VPS, serwerów dedykowanych i usług chmurowych, które z powodzeniem wykorzystywane są do uruchamiania i prowadzenia większych blogów. Każda z tych usług daje dużą swobodę w konfiguracji serwera, pozwala wdrażać własne aplikacje i dodatkowe biblioteki, używać niestandardowych języków programowania i frameworków, ale wymaga pracy administratora.

Jeśli mowa tylko o wydajności, zwróć uwagę na usługi zarządzanych VPS-ów, które łączą gwarancję zasobów serwera z dostępem do w pełni skonfigurowanego środowiska hostingowego, zarządzanego przez dostawcę usługi, ale objętego np. pełnym backupem danych.

Przykładem takiego produktu jest linia serwerów Cloudentic w Kei.pl dostępnych w wersjach root i zarządzanej z możliwością zwiększania parametrów serwera bez przerywania pracy oraz elastycznym modelem rozliczania. Serwery Cloudentic VPS uruchamiane są w klastrze wysokiej dostępności, który zapewnia nadmiarowość zasobów na poziomie obliczeniowej, przechowywania danych i sieci, aby do minimum ograniczyć przerwy w dostępności usługi.

Stąd już blisko do pełnej chmury. W podstawowych zastosowaniach doskonale sprawdzą się usługi Cloud VPS w Aruba Cloud. Mamy tutaj do czynienia z serwerami VPS opartej na pełnej wirtualizacji VMware dostępne w czterech konfiguracjach: small, medium, large i extra large. Atutem oferty jest duża liczba predefiniowanych obrazów systemów operacyjnych i aplikacji. Wśród nich znajdziesz gotowy do użycia WordPress dostarczany na bazie systemu CentOS.

Cloud Pro to już usługa chmury infrastrukturalnej umożliwiająca łączenie serwerów w klaster za pomocą wirtualnych sieci prywatnych. Podejście to pozwala skalować zasoby i wdrażać usługi niedostępne w klasycznych VPS-ach jak równoważenie obciążeń, wykonywanie migawek, import i eksport obrazów dysków itd. Ofertę Cloud Pro wyróżnia mocniejsze konfiguracje instancji wirtualnych, możliwość wyboru hiperwizora (Hyper-V luv VMware), rozliczenie godzinowe oraz przechowywanie danych na redundantnych macierzach SAN.

Blog na Wordpressie. A hosting do bloga gdzie?

Hosting dla bloga - wybrane oferty