CDBurnerXP - wydanie czwarte poprawione

CDBurnerXP to prawdopodobnie najlepiej oceniany, darmowy program do obsługi nagrywarek. Z powodzeniem zastępuje on takie kombajny, jak Nero, Roxio, czy podobne aplikacje w zadaniach związanych czysto z wypalaniem krążków.

Nie bez powodu już na samym wstępie zaznaczyliśmy, że program jest dobrą konkurencją dla komercyjnych aplikacji, tylko jeśli potrzeba nam narzędzia, do nagrywania płyt. Aplikacji na szczęście / niestety nie wyposażono w żadne dodatkowe moduły do obsługi plików multimedialnych, do odtwarzania płyt DVD, czy przechwytywania i tworzenia filmów. Pozwoliło to ograniczyć rozmiar instalatora do niecałych trzech megabajtów.

Możliwości programu nie są może imponujące, ale na pewno wystarczą one 90% użytkowników komputerów. Aplikacja pozwala nam z powodzeniem kopiować i przygotowywać kompilacje płyt tak z danymi, jak i audio.

CDBurnerXP od najnowszej wersji wspiera zarówno odczyt, jak i zapis na płyty HD-DVD oraz Blu-Ray.

Dodatkowo autor wyposażył narzędzie w kilka ciekawych dodatków. Jednym z nich jest moduł przygotowywania prostych okładek na płyty. Przygotowuje on listę plików, jakie zawiera nasza składanka i drukuje je w odpowiednim formacie, z uwzględnieniem linii prowadzących, umożliwiających nam poprawne wycięcie okładki.

Kolejny dodatek, to okno zrzutu. Coś, co kojarzy nam się z menadżerami pobierania plików tym razem zaadoptowane zostało do aplikacji do nagrywania płyt. Przeciągając na specjalny ekran pliki z eksploratora Windows, będziemy automatycznie dodawać je do składanki, bez potrzeby nieustannego wywoływania okienka "Dodaj plik".

Nowa wersja aplikacji została wyposażona również w nowy odtwarzacz plików audio. Nic szczególnego, ale pozwala nam odsłuchać piosenkę przed nagraniem jej na płytę, abyśmy mogli zdecydować, czy nie jest konieczna w jej przypadku normalizacja głośności, czy usunięcie szumów.

No i najważniejsza zmiana, przenośność. CDBurnerXP może zostać zainstalowany na kluczu USB. Dzięki temu będziemy mogli uruchamiać go wszędzie, na każdym komputerze, na którym zainstalowano system Windows 2000 lub nowszy oraz środowisko .NET Framework w wersji przynajmniej 2.0.

Pobierz CDBurnerXP Pro 4.1.2.678

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: Stefan Haglund

Data dodania: 2008-06-30

Rozmiar pliku: 2,84 MB

Nazwa pliku: cdbxp_setup_4.1.2.678.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista