Co robić, gdy klip na YouTube zacina się po kilku sekundach?

Czy zdarza Ci się sytuacja, w której chcesz obejrzeć klip na YouTube, jednak zacina się on lub zatrzymuje po kilku sekundach odtwarzania? Jeśli tak, poradzimy, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu!


Podstawowe problemy

Zacznij od podstaw, czyli upewnij się, że Twoje połączenie internetowe działa z normalną szybkością. Możesz wykorzystać do tego takie strony jak np. Speedtest lub którąś ze specjalistycznych aplikacji, jakie znajdziesz w naszym serwisie. Pamiętaj także, że jeśli z sieci korzysta kilka osób (np. w domu), mogą również oglądać filmy, grać online i wykonywać podobne czynności, które wpływają na jakość transmisji danych.

Jeśli szybkość transferu danych nie budzi wątpliwości, spróbuj zrestartować urządzenie, na którym zacinają się klipy wideo z YT. Czasem może być tak, że gdzieś w tle działa aplikacja lub uruchomiona podczas sesji usługa, która spowalnia działanie sieci. Jeśli natomiast i to nie daje rezultatu - zobacz, czy filmy będą się zacinać przy korzystaniu z innej przeglądarki lub aplikacji. Jeśli za ich pomocą będziesz odtwarzać klipy bez problemu, oznacza to, że wina leży po stronie używanych dotychczas - spróbuj je zaktualizować.

Jak usunąć Flash?

YouTube w 2015 roku zdecydowało, że porzuca domyślne odtwarzanie klipów wideo we Flashu na rzecz HTML5. Jednak zainstalowany w systemie Flash może "gryźć się" z YouTube. Dla pewności można go usunąć - wejdź do Panelu Sterowania, a tam do działu Usuwanie programów. Kliknij dwa razy na Adobe Flash Player i w kolejnym okienku wybierz opcję usunięcia.

Usuwanie Flash Playera

Usuwanie Flash Playera

Uwaga - niektórzy użytkownicy twierdzą, że w ich przypadku pomogło odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie Flasha. Można również spróbować i tego rozwiązania.

YouTube w przeglądarkach Firefox i Chrome

Jeśli używasz przeglądarki Firefox lub Chrome, możesz spróbować innej metody. W obu przypadkach wygląda ona tak samo. Wejdź w Opcje/Ustawienia, a następnie Zaawansowane. Wybierz opcję włączenia przyśpieszenia sprzętowego.

Przyśpieszanie sprzętowe w Firefoxie

Przyśpieszanie sprzętowe w Firefoxie

Sterowniki audio i wideo

Ostatnie potencjalne źródło problemów to sterowniki. Sprawdź, czy Twoja karta graficzna ma najnowsze, a potem zobacz to samo w dźwiękowej.