Cool Record Edit Pro - Domowe studio nagrań

Cool Record Edit Pro to dość odważnie nawiązujące wyglądem do MS Office 2007 narzędzie, służące nagrywaniu i edycji dźwięku z różnych źródeł. Dzięki niemu w prosty sposób będziemy mogli przekształcić komputer w cyfrowy rejestrator dźwięku, a nasz pokój w półprofesjonalne studio nagrań.

Aplikacja jest tak naprawdę rozszerzoną o możliwość edycji wersją narzędzia Free Sound Recorder tego samego producenta. Wersja ta nie jest już niestety darmowa.

Poza nagrywaniem dźwięku z dowolnego źródła, a więc i z mikrofonu, aplikacja pozwala nam także operować na plikach muzycznych zapisanych za pomocą innych aplikacji oraz na materiałach dźwiękowych z płyt CD.

Dodatkowo programiści oddali w narze ręce narzędzie pozwalające edytować wiele plików muzycznych jednocześnie (przetwarzanie wsadowe), łączące kilka materiałów w jeden dłuższy plik oraz zbierające wszelkie możliwe informacje o plikach muzycznych zakodowanych w formacie Windows Media.

Innym interesującym dodatkiem w programie jest integracja z systemem syntezy mowy Microsoft Sam i analizator częstotliwości.

Programiści oddali nam ponadto zestaw kilkunastu efektów, dzięki którym będziemy mogli poprawić jakość dźwięku. Wśród nich odnajdziemy moduł usuwania szumów i trzasków, normalizacji i zmiany głośności, miksowania ścieżek, czy equalizer.

Co bardziej złośliwi spytają pewnie "ok, ale w czym program jest lepszy od darmowego, a ponadto spolszczonego Audacity?" Właściwie ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. W końcu funkcjonalność oba programy mają podobną. Tego ostatniego ponadto rozszerzać możemy za pomocą wtyczek. Przewaga Cool Record Edit Pro tkwi właściwie tylko w narzędziach dodatkowych i być może w szybkości pracy (choć ta druga cecha odczuwana może być różnie - w zależności od tego, na jakiego typu plikach pracujemy oraz czy były one już raz edytowane przez program, czy nie).

Czy aplikacja nadaje się do codziennej pracy przy montażu dźwięku oraz czy warto wydać na nią kilka złotych sprawdzimy wspólnie na filmie.

Pobierz Cool Record Edit Pro 5.7

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: CoolRecordEdit Soft

Data dodania: 2008-05-16

Rozmiar pliku: 12,61 MB

Nazwa pliku: CoolRecordEditPro.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows 98/ME/2000/XP/Vista