CurrPorts - sprawdź z kim łączy się Twój komputer

CurrPorts to doskonałe narzędzie dla każdego administatora, bez względu na to, czy pracuje on w wielkiej korporacji finansowej, czy nadzoruje jedynie swój własny komputer domowy. Aplikacja pozwoli mu dowiedzieć się wszystkiego na temat aktywnych połączeń internetowych, procesów z nich korzystających oraz sporządzić raport dotyczący wykorzystania sieci.

Oczywiście narzędzie nie jest niezastąpione. Na rynku istnieje wiele konkurencyjnych programów. Kilka z nich dostarczanych jest nawet z nowo zakupionym routerem bądź switchem. Jednakże, większość podobnych rozwiązań, to rozwiązania płatne, w większości będące częścią jakiegoś pakietu, do ochrony i monitoringu sieci lub firewalla. Jeśli więc chcemy szybko sprawdzić, jakie programy korzystają z naszego łącza internetowego oraz z jakimi adresami się łącza, skorzystajmy z omawianego właśnie narzędzia. Jest ono całkowicie darmowe.

Aplikacja pozwala nam nie tylko na podglądanie, jak poszczególne aplikacje używają naszego połączenia. Pozwala nam także kończyć określone procesy, jeśli uważamy je za szkodliwe lub po prostu zbędne. Nie musimy zresztą kończyć całego procesu, bo aplikacja pozwala nam zawieszać tylko ustanowione przez nie połączenie, bez kończenia jego pracy.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć

Sposobów na wykorzystanie narzędzia jest znacznie więcej. Możemy wykorzystać je, jako aplikację do tworzenia raportów z pracy sieci lub do analizowania i zapisywania zmian, jakie zachodziły w naszym połączeniu. Możemy także sprzężyć je z innym narzędziem producenta, IPNetInfo, aby dowiedzieć się szczegółów, dotyczących adresów, z jakimi łączy się nasz komputer.

Pobierz CurrPorts 1.41

Zobacz nasz wideoporadnik.

Producent/dystrybutor: WinTools Software Engineering

Data dodania: 2008-07-10

Rozmiar pliku: 51,37 KB

Nazwa pliku: cports.zip

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP