Czat z nieznajomą

Jedną z możliwości, jakie daje nam Internet, jest poznawanie nowych ludzi. Przedstawiamy trzy serwisy, które połączą nas z nieznajomymi z różnych stron świata. Omegle, Chatroulette i Dontalk pozwolą ciekawie spędzić czas, podszkolić angielski i znaleźć nowych przyjaciół.


Oczywiście: nie ma róży bez kolców. W przypadku serwisów, w których występujemy po prostu jako Stranger (Nieznajomy), konieczna jest szczególna ostrożność. No i trochę cierpliwości, by trafić na odpowiednią osobę.

Omegle.com: czat lub rozmowa wideo

Talk to strangers! - brzmi hasło reklamowe Omegle. Strona umożliwia rozmowy w cztery oczy, z pomocą tekstu lub wideokonferencji. Całość opiera się na anonimowości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić się linkiem do profilu na Facebooku czy Twitterze.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

W Omegle rozmowę przerwać można w każdej chwili, klikając Disconnect (Rozłącz) i przechodząc do kolejnej osoby. Rozmowy wideo wymagają podłączenia kamery internetowej. Niemożliwe jest połączenie jednostronne, w którym tylko jedna osoba przesyła dźwięk i obraz.

Chatroulette.com: rozmowa wideo

Inaczej jest w najpopularniejszym serwisie tego typu - Chatroulette. Oba sposoby komunikacji są tutaj połączone, a cała strona działa w oparciu o technologię Adobe Flash Player. Można tu rozmawiać z pomocą mikrofonu oraz kamery internetowej, ale też pisać.

Serwis wywołuje duże kontrowersje, bo część użytkowników wykorzystuje go, by sprowokować rozmówców do zachowań seksualnych. W tej chwili Chatroulette posiada w regulaminie minimalny wiek korzystania - 16 lat, a także ułatwienia związane z bezpieczeństwem (zgłaszanie nadużyć).

Twórcą serwisu jest Andriej Ternowski, siedemnastoletni uczeń jednego z moskiewskich liceów.

Dontalk.com: czat (wiele platform)

Dla tych, którzy chcą po prostu popisać, doskonałą ofertę przygotował serwis Dontalk. Co ważne, strona jest wieloplatformowa - można korzystać z niej na iPhonie, iPadzie, a także urządzeniach z systemami BlackBerry i Android.

Nie musimy być też całkiem anonimowi. Dontalk pozwala na korzystanie z konta w serwisie Facebook, więc możliwa jest szybka kontynuacja nowej znajomości. Powiązanie kont zapewnia też bezpieczeństwo, bo zaglądając na FB od razu wiemy, z kim mamy do czynienia. Tylko tutaj można też z góry ustalić płeć i lokalizację potencjalnego rozmówcy.

Rozmowy z nieznajomymi mogą być ciekawe, zwłaszcza, gdy nasi rozmówcy pochodzą z Dalekiego Wschodu (większość użytkowników Dontalk) lub zza Wielkiej Wody (szczególnie w Omegle). To, co może przeszkadzać, to wirtualność pogawędki oraz dość duża liczba rozmówców, którzy chcą tylko trochę poprzeszkadzać.

W anonimowych czatach dość często rozmowę poprzedza magiczne: asl?, tzn. age-sex-location (wiek, płeć i lokalizacja). Pamiętajcie, że jeśli nie chcecie dalej rozmawiać, zawsze możecie kliknąć Disconnect!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: