Czy da się przejść z Windows 7 na Windows 11? [PORADNIK]

Jeśli korzystasz nadal ze starego systemu Windows 7, być może zastanawiasz się, czy można z niego przeskoczyć bezpośrednio na Windows 11? A my znamy odpowiedź na to pytanie.

Fot.: Usman Yousaf/Unsplash

Darmowy Windows 10 dla posiadaczy Win7 i Win 8.1

Najpierw przypomnę historycznie, że gdy ogłoszono w 2015 roku nadejście Windows 10, Microsoft poinformował, że każdy posiadacz Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 będzie mógł za darmo przejść na nowy system. I faktycznie - było to możliwe. Opcja taka miała być dostępna jedynie przez rok, ale jak sprawdzaliśmy w 2020 - nic się nie zmieniło.

Czy da się przejść z Windows 7 na Windows 11? [PORADNIK]

Fot.: Frank Leuderalbert/Pexels

Darmowy Windows 11 dla Windows 7?

Minęły kolejne dwa lata i jak można dowiedzieć się z internetu, przejście z Windows 7 na Windows 11 wciąż jest możliwe. I to bez etapu pośredniego, czyli najpierw z Win 7 na Win 10, a następnie z Win 10 na Win 11. Aż nie chce się wierzyć, prawda? Jednak pamiętaj o jednym - jeśli masz klucz licencyjny do Windows 7 i chcesz uzyskać Windows 11 za darmo, maszyna musi spełniać wymogi sprzętowe nowego systemu. Druga rzecz - możesz dokonać zmiany tylko na odpowiedni system, a więc przejść z Win 7 Home na Win 11 Home lub z Win 7 Pro na Windows 11 Home.

Zobacz również:

Jak zaktualizować system z Windows 7 na Windows 11?

  • stwórz instalacyjny pendrive - możesz skorzystać w tym celu z narzędzia Microsoftu Media Creation Tool lub aplikacji Rufus;
  • za jego pomocą zainstaluj system lokalnie lub na maszynie wirtualnej;
  • gdy Windows 11 poprosi Cię o klucz licencyjny, wybierz odpowiedź Nie mam klucza - uwaga: czasem może pojawić się informacja o błędzie musisz wówczas zacząć od nowa proces instalacji;
  • kontynuuj instalację, a po jej zakończeniu uruchom Ustawienia;
  • przejdź do działu System, a następnie wybierz opcję aktywacji lub zmiany klucza;
  • wpisz klucz Windows 7 i zaczekaj, aż system Windows 11 zostanie aktywowany.

To powinno załatwić sprawę, jednak zastrzegamy - nie dajemy stuprocentowej gwarancji powodzenia.

Źródło: Neowin