Czy mogę uruchomić aplikacje z Androida na Windows 10?

Chcesz uruchomić swoje ulubione programy z iOS lub Androida na Windowsie. Oto, jak to zrobić.


Chciałbyś skorzystać ze swoich ulubionych aplikacji mobilnych na komputerze stacjonarnym z systemem Windows? To możliwe. Możesz uruchomić aplikacje napisane z myślą o Androidzie na systemie Windows za pomocą specjalnego oprogramowania.

Źródło: techadvisor.co.uk

Źródło: techadvisor.co.uk

Ostatnio w sieci pojawiła się aplikacja iPadian, która umożliwia symulowanie interfejsu iOS znanego z tabletów. Nie jest to jednak emulator, więc nie można uruchamiać na nim aplikacji napisanych z myślą o systemie iOS. Dodatkowo aplikacja jest płatna 20 dolarów i z pewnością nie jest warta swojej ceny.

Niestety obecnie nie ma możliwości na uruchomienie aplikacji z systemu iOS na Windowsie, więc nie skorzystasz z aplikacji napisanych z myślą o tym systemie, jak np. FaceTime, ale nic nie stoi na przeszkodzi, żebyś uruchomił aplikacje znane z systemu Android. Większość popularnych aplikacji dostępnych jest także na Androida, dzięki czemu możesz je uruchomić z poziomu systemu Windows za pomocą specjalnej aplikacji zwanej emulatorem. Jedną z najpopularniejszych usług jest Bluestacks.

Bluestacks

Źródło: bluestacks

Źródło: bluestacks

Bluestacks to darmowy emulator na system macOS oraz Windows, który umożliwia zainstalować i korzystać z aplikacji i gier napisanych na Androida na komputerze. Oprogramowanie jest dostępne w 212 krajach i korzysta z niego ponad 300 milionów użytkowników. Całość oparta jest na Androidzie 7.1.2 Nougat, a producent chwali się, że oprogramowanie potrafi zapewnić (na odpowiednio wydajnym sprzęcie) wydajność nawet 6x większą, niż Galaxy S9+. Bluestacks wspierane jest przez wiele znanych firm z branży mobilnej m. in. Intel, AMD, Qualcomm oraz Samsunga.

Wymagania sprzętowe Bluestacks

Oto minimalne wymagania, jakie musisz spełnić, aby móc zainstalować Bluestacks:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 7 lub nowszy.
 • Procesor: Intel lub AMD.
 • RAM: Przynajmniej 2GB RAM. (Dotyczy to pamięci RAM, a nie wolnego miejsca na dysku)
 • HDD: 5GB wolnego miejsca
 • Uprawnienia administratora na PC
 • Zaktualizowane sterowniki graficzne

Jak widać minimalne wymagania nie są zbyt wygórowane i trudno byłoby dziś znaleźć komputer, który ich nie spełnia.

Aby jednak w pełni skorzystać z możliwości oferowanych przez emulator powinieneś posiadać komputer spełniający zalecane wymagania:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 10
 • Procesor: wielordzeniowy procesor Intel lub AMD z wynikiem Single Thread PassMark > 1000 i włączoną wirtualizacją w BIOSie. Kliknij na ten link aby znaleźć wynik PassMark twojego procesora.
 • Karta graficzna: Intel/Nvidia/ATI, z wynikiem PassMark >= 750. Kliknij na ten link aby znaleźć wynik twojej karty graficznej.
 • RAM: 6GB lub więcej
 • HDD: SSD (lub Fusion/Hybrid)
 • Internet: szerokopasmowy dostęp.
 • Aktualne sterowniki graficzne

Jak zainstalować Bluestacks?

Aby zainstalować emulator Bluestacks przejdź do strony producenta i pobierz instalator. Zwróć uwagę, że zajmuje on ponad 450 MB, więc warto upewnić się, że masz nieograniczone łącze.

Po uruchomieniu pobrane instalatora postępuj zgodnie z jego wskazówkami. Cały proces instalacji jest prosty i dosyć intuicyjny.

Pierwsze uruchomienie programu może potrwać kilka minut.

Aplikacja zapyta się Ciebie, czy chcesz zalogować się za pomocą swojego konta Google, aby móc pobierać aplikacje z Google Play.

Po uruchomieniu zalecamy udanie się do ustawień i zmodyfikowanie ich, aby poprawić działanie emulatora. W sekcji Silnik zwiększ przydział pamięci RAM oraz ilości rdzeni procesora, z których Bluestacks może korzystać. Domyślnie symulator emuluje działanie Samsunga Galaxy S8 Plus.

Od tej pory możesz bez problemu uruchamiać Twoje ulubione aplikacje z systemu Android na Windowsie.