Czym otwierać pliki 3GP?

Format .3gp to najczęściej spotykany format zapisu plików multimedialnych na telefonach komórkowych oraz smartfonach i innych urządzeniach przenośnych. Czym można bezproblemowo otworzyć je na komputerze?

Użytkownicy systemu Windows nie powinni mieć z nimi żadnych problemów, jest bowiem wiele aplikacji wspierających ten format. Polecanym jest QuickTime, jeśli ktoś jednak nie chce go mieć w systemie lub też nie ma ochoty na jego używanie, może skorzystać z RealPlayera bądź VLC Media Playera. Także i Windows Media Player nie powinien mieć problemów z jego odczytaniem.

3gp

3gp

Czy warto dokonywać konwersji pliku multimedialnego na .3gp? Jeśli chcemy przerzucić jakiś dłuższy materiał na smartfona czy tablet, to jak najbardziej, ponieważ filmik po takiej konwersji będzie zajmować nawet do dziesięciu razy mniej miejsca niż w konkurencyjnym formacie. Niestety, może ucierpieć na tym jego jakość. Na naszych stronach można znaleźć wiele specjalistycznych aplikacji do wykonywania tego typu operacji, np. Pazera Free Video to 3GP Converter. Znajdują się one w dziale Multimedia -> Konwersja.


Zobacz również