Czym są systemy wymiany linków?

System wymiany linków to przydatne rozwiązanie, jeśli prowadzimy własną stronę internetową i zależy nam na tym, aby zwiększyć na niej ruch. Dzięki jego zastosowaniu pozycja strony w wyszukiwarkach może znacznie wzrosnąć. Jak to działa? Czym są systemy wymiany linków?

Jak sama nazwa wskazuje, polega to na wymianie linków z innymi stronami. Na naszej witrynie wydzielamy miejsca, w którym znajdą się linki do innych witryn - nie muszą być one związane tematycznie z profilem naszej. Link do naszej strony będzie natomiast widoczny na stronach innych biorących udział w systemie użytkowników. Takie wzajemne linkowanie wpływa dość pozytywnie na pozycję witryny szczególnie w wyszukiwarce Google, w której jednym z wyznaczników pozycji jest to, ile stron linkuje do naszej (piszemy więcej na temat w artykule Jak działa wyszukiwarka Google).

Istnieje wiele systemów wymiany linków, warto jednak zauważyć, że mamy dwa ich rodzaje - stałe oraz dynamiczne (rotacyjne). Stałe pokazują cały czas te same odnośniki, podczas gdy dynamiczne są często zmieniane. Do systemu może przystąpić każdy, a co ważne - można używać kilku systemów równocześnie, co jeszcze bardziej może zwiększyć pozycję naszej witryny w wyszukiwarce. Każdy z systemów posiada własne kody, które wklejamy w miejsca na naszej stronie i to jedyna rzecz, jaką musimy zrobić - oczywiście poza rejestracją w danym systemie - aby rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Zobacz również:

  • Jak wygląda Polski internet? Skąd przeglądamy polskie witryny WWW?