Daphne - inny menedżer plików

Daphne to kompletnie inna aplikacja do zarządzania procesami od dotychczas nam znanych. Pozwala nie tylko zabić niechciane procesy, ale i wiele więcej.

Daphne ma wbudowane dwa, ważne z punktu widzenia użytkownika, moduły. Pierwszy z nich, odpowiedzialny jest za wyświetlanie niewidocznych dla procesów systemowych (popularnych rootkitów). Pozwala nie tylko wyszukać je na liście zadań, ale i zabić.

Drugi moduł, to modul "fokusa". Pozwala on nam wywołać okno z procesem, który zaleźliśmy na liście lub odwrotnie - znaleźć na liście procesów reprezentację programu, którego okno znajduje się gdzieś w tle.

W aplikację wbudowano prosty system makr. Dzięki nim wywołamy automatyczne procedury, uruchamiane, gdy tylko któryś z procesów zostanie załadowany do pamięci. Makra te pozwolą nam od razu zakończyć działanie procesu, zmienić poziom jego przezroczystości, czy domyślny priorytet.

Aplikacja jest o wiele bardziej rozbudowana od systemowego menedżera zadań. Nie tylko pozwala na więcej, ale przetłumaczona została na język polski, co niezwykle ułatwia pracę i integruje się z własną bazą wiedzy na temat procesów systemowych.

Pobierz Daphne 1.37

Producent/dystrybutor: DRK

Data dodania: 2008-10-13

Rozmiar pliku: 1,29 MB

Nazwa pliku: Daphne_setup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP