Dlaczego mój iPad się nie ładuje, gdy jest podłączony do komputera?

Mój iPhone ładuje się tak, jak trzeba, gdy jest podłączony do portu USB w komputerze. To samo z Spodem, kieszonkową kamerą cyfrową i całą masą innych urządzeń. Jaki jest problem iPada?

W zasadzie to nie jest problem iPada, a portu USB: po prostu nie dostarcza wystarczającej ilości prądu. Porty USB wbudowane w większość komputerów stacjonarnych, laptopów, czy nawet zasilanych dodatkowo hubów USB nie generują 10 watów niezbędnych do naładowania baterii iPada, i to właśnie dlatego pojawia się informacja "Nie Ładuje" nad wskaźnikiem poziomu baterii. Definitywnie szkoda. Oznacza to w końcu, że nie możesz naładować iPada korzystając ze swojego laptopa, będąc powiedzmy w podróży. W rzeczywistości, Apple rekomenduje znalezienie ładowarki 10 watowej w sklepie.

Słabsze porty USB również naładują Twojego iPada - jednak bardzo, bardzo wolno. Kiedy ekran tabletu jest wyłączony, sam tablet zużywa dosłownie kropelkę prądu z baterii. Jeśli jednak go włączysz z powrotem, to zobaczysz "Nie Ładuje". (Zupełnie, jak w przypadku zaglądania do lodówki, czy dalej świeci się światło.)

Powinieneś wiedzieć, że wiele z aktualnie produkowanych PC ma zainstalowanych kilka portów USB o często różnych ilościach watów pompowanych przez nie. Najczęściej mniejsza ilość watów znajduje się w portach na froncie obudowy, zaś silniejsze znajdują się z tyłu. Warto spróbować, zanim się poddasz.


Zobacz również