Dodaj opcję "uninstall" do menu kontekstowego

Odinstalowanie programu nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, ale może czasem irytować. Aby tego dokonać należy wejść do panelu sterowania, poczekać na wyświetlenie listy wszystkich programów, odnaleźć na niej ten o który nam chodzi i dopiero go odinstalować. Można jednak zrobić to o wiele szybciej.

Przy użyciu prostego programu MenuUninstaller wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na ikonkę danego programu i z menu kontekstowego wybrać opcję uninstall, która doprowadzi do odinstalowania niechcianego oprogramowania.

Niezależnie od tego, czy klikniemy na ikonę znajdującą się na pulpicie, czy w Menu Start, po wybraniu z menu kontekstowego opcji uninstall, uruchomiony zostanie proces odinstalowywania danego programu. Aby wszystko działało poprawnie w Windows 7 należy zaznaczyć w opcjach programu, by uruchamiać go z uprawnieniami administratora. Jak tego dokonać informuje sam producent oprogramowania LeizerSoft.

MenuUninstaller jest też kompatybilny z Windows XP oraz Vista. Może nie wszyscy docenią tą dodatkową opcję w menu kontekstowym, ale dla niektórych powinno być to sporym ułatwieniem. Jest to również sygnał dla Microsoftu, by przy pracach nad zmianami w Windows wzięli pod uwagę uproszczenie procesu odinstalowywania programów.

Inną radą dla twórców Windows mogłoby być ulepszenie samego procesu, tak by skutecznie i dokładnie usuwał niechciane oprogramowanie. W tej dziedzinie warto skorzystać z programu Revo Uninstaller, który lepiej zaciera ślady korzystania z odinstalowanych programów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: