Dostosuj profil na MySpace.com w 5 minut

Założenie profilu w serwisie MySpace.com zajmuje dosłownie chwilę (nie licząc czasu niezbędnego na znalezienie odpowiedniej, niezajętej jeszcze nazwy i potwierdzenie rejestracji). Tylko co dalej?

Istotą serwisu społecznościowego jest zgromadzenie jak największej liczby "przyjaciół", czyli użytkowników MySpace.com, którzy umieścili linki do twojego profilu na własnych stronach. Oprócz samej zawartości profilu, czyli np. muzyki (jeśli grasz w zespole rockowym) lub galerii obrazów (jeśli jesteś grafikiem) niemałą zachętę stanowi oprawa profilu.

Po zalogowaniu twój profil wygląda mniej więcej tak:

Dostosuj profil na MySpace.com w 5 minut

Klikając link "Profile" możesz zobaczyć podgląd swojej strony. Jest on jeszcze nieatrakcyjny i nie ma w nim nic interesującego dla odwiedzających. Powinieneś zatem niezwłocznie zmienić szatę graficzną profilu, co przećwiczymy na przykładzie profilu zespołu muzycznego.

Kilknij link "Edit Profile". Ukaże ci się okno z kilkoma zakładkami (Upcoming Shows, Band Details, Basic Info, Manage Songs, Listing Info). Przejdź do zakładki Band Details i zauważ, że każdą z dostępnych tam sekcji, czyli Bio, Members, Influences itd, możesz wypełnić treścią.