Dreamweaver 2.0

Dreamweaver 2.0

System zarządzania stronami w Dreamweaverze 2 pozwala na uzyskanie ogólnego jak i szczegółowego obrazu.

Kolejną interesującą funkcją jest współpraca z e-commerce, Active Server Pages i innymi bazami danych wykorzystywanymi powszechnie w praktyce biznesowej. Dzięki otwartej architekturze Dreamweavera, jest możliwa integracja z programami takimi, jak iCat E-commerce.

Dla wielu użytkowników hitem programu będzie jednak umiejętność Dreamweavera poradzenia sobie ze stronami generowanymi po stronie serwera. W takim wypadku informacja, którą otrzymujemy, jest dynamiczna, konieczna jest zatem komunikacja z serwerem. Program w sprytny sposób pozwala na rozwiązanie tego problemu - zachowuje się jak serwer i umożliwia wyświetlenie informacji, choć wszystko dzieje się na dysku twardym komputera.

Tworzenie stron webowych rozpoczyna się zazwyczaj w programach graficznych, takich jak Illustrator lub FreeHand, projekty są później zamieniane na HTML za pomocą innych aplikacji. Użytkownikom na pewno spodoba się funkcja tracer image, dzięki której do strony można dołączyć siatkę. Używając jej, można dokonywać "na gorąco" zmian w projekcie. W czasie funkcjonowania strony w Internecie siatka pozostaje niewidoczna.

Macromedia wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła naprawdę dobry i ciekawy program do tworzenia stron internetowych.