Driver Detective - optymalnie dla komputera

Liczba sterowników i programów zainstalowanych w systemie idzie często setki. Trudno zapanować nad regularna aktualizacją ich wszystkich. Na rynku są jednak programy, które wyręczą cię z tego kłopotliwego zadania.

Driver Detective to kolejne z narzędzi, które w wersji bezpłatnej doskonale sprawdza się w wyszukiwaniu przeterminowanych sterowników ale nie chce ich za darmo instalować i aktualizować. Program oferuje za to możliwość optymalizacji listy sterowników w zależności od platformy sprzętowej.

1. Kliknij przycisk Scan now w głównym oknie programu. Po zakończeniu skanowania zaznacz nieaktualny sterownik i kliknij łącze Update Driver, bądź przycisk Next widoczny z lewej strony. Aby zoptymalizować dobór sterowników użyj przycisku Tools umieszczonego na pasku narzędzi.

Driver Detective - optymalnie dla komputera

Lista sterowników wygenerowana przez Driver Detective jest zwykle dłuższa niż u konkurencji.

2. Kliknięcie Auto Select powoduje automatyczny dobór sterowników na podstawie informacji wykrytych przez program dotyczących platformy sprzętowej. Priorytet mają jednak drivery OEM dobierane na podstawie modelu i producenta komputera (opcja Use Driver Dectective OEM Match Intelligence). Sprawdza się to doskonale w przypadku maszyn markowych. Jeżeli jednak jesteś posiadaczem tak zwanego składaka lepszym rozwiązaniem może być dobór na podstawie modelu płyty głównej. W takiej sytuacji zaznacz Use Driver Dectective Moteherboard Match Intelligence.

3. Jeżeli program będzie miał kłopot z automatycznym wykryciem sprzętu w oknie Select Your Motherboard Manufacturer wskaż producenta, w środkowym oknie wybierz serię płyt, a w oknie Select Your Motherboard Model konkretny model. Jeżeli urządzenie jest na tyle egzotyczne, że nie można zdefiniować jego parametrów jedynym rozwiązaniem może być dobór sterowników uniwersalnych. Aby ograniczyć zakres poszukiwań tylko do takich driverów zaznacz opcję Use Driver Dectective Universal Match Intelligence