Dropbox - Automatyczne wgrywanie danych ze smartfona (Android) do skrytki online

Jeśli zainstalowałeś w swoim smartfonie aplikację Dropboksa, możesz sprawić, aby wszystkie zdjęcia wykonywane aparatem telefonu były automatycznie przesyłane do twojej skrytki w chmurze Dropbox.

Dropbox - Automatyczne wgrywanie danych ze smartfona (Android) do skrytki online

Mobilna aplikacja Dropboksa do Androida umożliwia automatyczne wgrywanie zdjęć zrobionych smartfonem do wirtualnego dysku w Internecie.

Chcąc, aby wszytkie zdjęcia, które robisz za pomocą swojego smartfona z systemem Android, automatycznie trafiały na twój wirtualny dysk w serwisie Dropbox, dotknij Menu | Ustawienia, po czym przywołaj opcje kont i synchronizowania (pole Konta i synchr.). Tu możesz skonfigurować wszystkie usługi synchronizowania takie jak np. kontakty i kalendarz Google’a, Facebook, Twitter i wspomniany Dropbox.

Dotknij w tym celu wpis Dropboksa, a następnie polecenie uaktywnienia uploadu z aparatu (pole Turn on Camera Upload). Wskaż opcję ograniczającą sieć do Wi-Fi (Wi-Fi only) i naciśnij przycisk Turn on w prawym dolnym narożniku ekranu. Po dokonaniu tych ustawień twoje nowe fotki będą przesyłane tylko wtedy, gdy jest nawiązane połączenie w sieci WLAN.

Zobacz również:

  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek
Wysyłanie plików do Dropboksa metodą przeciągnij i upuść

Funkcja synchronizowania w oprogramowaniu Dropboksa, a także aplikacje systemów iOS i Android to najwygodniejsze narzędzia do umieszczania swoich plików w chmurze Dropbox. Jeśli jednak zdarzy ci się korzystać z obcego komputera, raczej nie będziesz instalować w nim nowego oprogramowania. W tej sytuacji odwiedź witrynę www.dropbox.com i zaloguj się w swoim koncie tej usługi. Następnie otwórz folder, do którego chcesz dodać nowe pliki. Teraz przeciągnij żądany plik z okna Eksploratora do okna przeglądarki internetowej. Z drugiej strony możesz w analogiczny sposób pobierać pliki ze skrytki Dropboksa na dysk lokalny komputera.

Bezpłatna skrytka 18 GB w Dropboksie

Dropbox to najlepszy spośród dostępnych obecnie dysków wirtualnych z funkcją synchronizowania zasobów. Domyślnie oferuje każdemu użytkownikowi "tylko" 2 GB przestrzeni dyskowej. Możesz jednak rozszerzyć swoją skrzynkę bezpłatnie aż do 18 GB. W tym celu musisz zaprosić 32 znajomych do założenia bezpłatnego konta w Dropboksie, którzy zrobią to, korzystając z udostępnionego przez ciebie łącza. Za każde zrealizowane zaproszenie otrzymasz 500 MB dodatkowego miejsca. Możesz zdobyć w ten sposób maksymalnie 16 GB, więc łączna pojemność twojego wirtualnego dysku może osiągnąć 18 GB. Łącze z zaproszeniem otrzymasz pod adresem www.dropbox.com/referrals. Odnośnik figuruje w dolnej części strony. Wystarczy wysłać tenże odsyłacz swoim znajomym i czekać na rezultaty.

A może nie masz aż tylu znajomych chętnych do założenia konta w Dropboksie? Jest jeszcze inny sposób na powiększenie swojego wirtualnego dysku. Nadaj ogłoszenie w serwisie Google (AdWords) z łączem zaproszenia do Dropboksa. Nie wykosztujesz się za bardzo i nie będziesz musiał nagabywać znajomych. Zaloguj się pod adresem http://adwords.google.com, podając dane dostępu do swojego konta Google. Teraz załóż nowe konto w usłudze Adwords i utwórz nową kampanię reklamową. W naszym teście najlepsze wyniki uzyskaliśmy angielskojęzyczną kampanią o zakresie ogólnoświatowym. Slogan reklamowy Get free Cloud Storage and Cloud-Sync for all your devices pod tytułem Free Dropbox Cloud-Space zaowocował 31 rejestracjami w ciągu zaledwie dwóch dni. Zabrakło więc tylko jednej rejestracji, aby uzyskać maksymalny rozmiar dysku wirtualnego. Jeśli zdecydujesz się na taką kampanię reklamową, pamiętaj koniecznie o tym, aby ograniczyć jej czas trwania i ustawić maksymalny dzienny budżet. Jako słowa kluczowe podaliśmy dropbox, free online storage i cloud-sync, a jako wyświetlane łącze www.dropbox.com. Wewnętrzny odnośnik to łącze z zaproszeniem.