Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

Pliki PDF to powszechnie spotykany format dokumentów. To właśnie w nim otrzymujemy na maile rachunki i faktury, możemy pobierać z sieci zapisane w tym formacie książki i dokumenty. To wie każdy. Ale nie każdy wie, jakim programem można dokonać edycji PDF? Wystarczy zajrzeć do naszej bazy oprogramowania - znajduje się niejeden program do edytowania PDF. Oto ich krótki przegląd.


PDFill PDF Tools

Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

PDFill PDF Tools

PDFill PDF Tools to program do edycji PDF, który umożliwia praktycznie wszystkie czynności związane z dokumentem zapisanym w tym formacie. Za jego pomocą można łączyć i dzielić pliki, zmieniając jeden na kilka oddzielnych, ustawić dowolną kolejność stron, obracać, wycinać wybrane fragmenty, dodawać stopki, nagłówki i znaki wodne, a także konwertować PDF do obrazu PDF. Aplikacja umożliwia także dodawanie znaków graficznych do dokumentów, jak strzałki, koliste zaznaczenia, wybrane przez użytkownika kształty, itp. Dzięki przemyślanemu interfejsowi, edycja PDF jest dziecinnie prosta nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tego typu aplikacjami.

PDF24 Creator

Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

PDF24 Creator

PDF24 Creator to aplikacja umożliwiająca edycję i tworzenie PDF, pozwoli także na przekonwertowanie innych dokumentów do tego właśnie formatu. Nie jest dla niej problemem złączyć wiele plików PDF w jeden dokument lub też odwrotnie - podzielić jeden na wybraną ilość. Oprócz tego program umożliwia takie operacje jak skopiowanie wybranej strony z jednego PDF-a do drugiego, ustalenie właściwości dokumentu (na przykład autora czy też tytułu), zaszyfrowanie PDF, konwersję plików z Excela i Worda. Dzięki PDF24 Creator możesz także zmienić grafikę w dokumencie PDF. Przed wykonaniem każdej operacji pokazywany jest pogląd ukazujący, jak będzie się prezentować się dokument po wprowadzeniu zmian. Oczywiście program ten może również służyć jako zwykła przeglądarka PDF.

Zobacz również:

  • Jak edytować pliki PDF: narzędzia darmowe, płatne i online [PORADNIK]

PDF Eraser

Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

PDF Eraser

PDF Eraser to prosty w obsłudze edytor PDF, umożliwiający usuwanie z dokumentów wybranych fragmentów tekstu, elementów graficznych (np. loga lub ilustracji), a także innych rzeczy, których użytkownik chce się pozbyć. W ich miejsce można dodawać swoje elementy lub też pozostawić puste miejsca. W aplikację został zbudowany mechanizm pozwalający na całkowite wycięcie wskazanej strony. Ten program do edycji PDF to świetne narzędzie zwłaszcza dla osób, które zatwierdzają dokumenty PDF przed wysłaniem ich mailem do odbiorcy.

PDF Shaper

Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

PDF Shaper

Program do odczytywania PDF, dzięki któremu możliwa jest także konwersja plików PDF do formatu tekstowego RTF. Interesującą opcją jest zdolność do wyciągnięcia z dokumentu wskazanych przez użytkownika elementów, jak np. tabelki czy grafiki. Doskonale radzi sobie z plikami PDF chronionymi hasłami, a także listami numerowanymi i punktowymi. PDF Shaper jest bardzo prosty w działaniu i dostępny za darmo zarówno dla osób prywatnych, jak też i firm. Dzięki bardzo intuicyjnemu interfejsowi obsługa aplikacji jest bardzo prosta.

PDFsam

PDFsam (znany wcześniej jako PDF Split and Merge) to aplikacja, która umożliwia dzielenie i łączenie dokumentów PDF. Można to robić zarówno w graficznym interfejsie Windows, jak również w konsoli tekstowej. Posiada prosty w obsłudze interfejs. Korzystanie z tego narzędzia jest niezwykle intuicyjne: najpierw wybierz żądaną czynność w obrębie gałęzi Plugins, a następnie przy łączeniu ze sobą dokumentów PDF należy wczytać poszczególne pliki przyciskiem Add. Dzielenie plików przebiega w analogiczny sposób. Ponadto ten program do łączenia PDF pozwala obracać strony dokumentu i dzielić je na mniejsze.

FlexiPDF

Edycja PDF - programy do edycji i łączenia plików PDF

FlexiPDF

Jeśli zastanawiasz się, jak edytować PDF, wypróbuj FlexiPDF! Ta aplikacja pozwala na wprowadzenie wszelkich zmian w dokumencie, a jak zachwala swój program producent - edycja pliku PDF jest równie łatwa jak tworzenie plików w Wordzie! Można dowolnie zmieniać tekst na dowolnej stronie, a na życzenie użytkownika aplikacja zapisuje historię wszystkich zmian. Wśród funkcji dostępne są m.in. opcje zmiany formatowania, dowolnej zmiany układu stron, dodawanie komentarzy i podkreśleń, edycja stopek i nagłówków, usuwania i dodawanie grafik i wiele, wiele innych możliwości. Niestety, nie jest to darmowy edytor PDF, a bezpłatnie można przetestować go tylko w wersji testowej.