Facebook Messenger - czy da się używać bez konta na Facebooku?

Facebook Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie - korzysta z niego aktywnie 1,3 mld ludzi! Czy można używać go bez konieczności zakładania konta w sieci Facebook?

Jedną z zalet, jakie ma Facebook Messenger, jest brak przypisania do numeru telefonu. Taka właśnie konieczność występuje przy konkurencyjnym WhatsApp - który, nota bene, jest również własnością Facebooka. W chwili obecnej Messenger jest liderem rynku komunikatorów i służy do kontaktów zarówno zawodowych, jak i towarzyskich oraz rodzinnych. Można korzystać z niego na wielu platformach - zaczynając od desktopa, kończąc na smartfonie. Ale czy można z niego korzystać bez konta Facebooka?

Odpowiedź brzmi: już nie. Możliwość taka istniała w przeszłości - a konkretnie do grudnia 2019 roku. Wówczas została usunięta, zastąpiona koniecznością logowania się za pomocą posiadanego konta. Jeśli dbasz o swoją prywatność, a zarazem chcesz używać Messengera, możesz je założyć, pamiętając, że nie musisz podawać swoich prawdziwych danych. A jeśli kiedyś miałeś konto na portalu Marka Zuckerberga, a obecnie już go nie używasz, możesz je wykorzystać ponownie do korzystania z komunikatora. W tym celu po prostu pobierz aplikację mobilną z Google Play lub App Store, a następnie zaloguj się przy użyciu poprzednio używanego loginu oraz hasła. Kontakty do messengera możesz dodać, wpisują ich numery telefonów. Jeśli są one powiązane z Messengerem, powinny Ci się wyświetlić.

Zobacz również:

  • Wielka awaria Facebooka! Nie działa Messenger [Aktualizacja]
  • Dane 3,8 miliarda użytkowników Facebook i Clubhouse zostały wystawione na sprzedaż
  • Lista najlepszych deepfake'ów w internecie

Zobacz także: Facebook - jak usunąć i przywrócić konto