Facebook - jak usunąć konto?

Masz już dość swojej przygody z Facebookiem i chcesz usunąć konto, ale nie wiesz, jak? Podpowiadamy, co należy zrobić w takiej sytuacji, a także jak cofnąć swoją pochopną decyzję.

Fot.: Thought Catalog/Unsplash

Portale społecznościowe to doskonałe rozwiązanie, gdy na co dzień jesteśmy zbyt zabiegani, aby zadbać o nasze kontakty towarzyskie lub nawiązywać nowe znajomości. Jest to też łatwa droga do zwiększenia swojej popularności oraz zasięgów, gdyż umożliwia nam dotarcie do znacznie większego grona odbiorców, niż byłoby to możliwe w „realu”. W przypadku firm pozwala to również na znajdowanie kontrahentów oraz klientów. Jednym słowem - korzystanie z Facebooka może przynieść szereg korzyści.

Czasami jednak przygoda z portalem okazuje się mniej ciekawa, niż nam się początkowo wydawało, bądź na popularności zyskuje inna platforma i tam właśnie postanawiamy przenieść nasz czas oraz zasoby. W takim wypadku pojawia się pewien problem, a mianowicie – jak usunąć konto? Facebook nie stawia żadnych przeszkód, jednak trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić proces. Podczas usuwania konta z Facebooka pojawia się czasami wątpliwość, czy spowoduje to również automatyczne zniknięcie umieszczonych przez nas informacji? W końcu nikt chyba nie chciałby, aby jego dane pozostawały w sieci bez jego nadzoru i dostępu, utraconego po skasowaniu konta. Na szczęście definitywne usunięcie profilu z portalu Facebook spowoduje także całkowite skasowanie jego zawartości, łącznie ze zdjęciami, filmami, postami i danymi.

Może też zdarzyć się tak, że z jakichś względów nie możemy lub nie chcemy w danym momencie prowadzić naszego profilu na Facebooku. Na przykład chwilowo nie mamy na to czasu, chęci czy możliwości. Jednocześnie nie chcemy go trwale usuwać, tracąc przy tym całą jego zawartość, ani po prostu przestać używać, aby za jakiś (czas po jego ponownym uruchomieniu) zostać zalanymi nowymi postami, wiadomościami i zaproszeniami. W takim wypadku, najlepszym sposobem jest dezaktywacja konta.

Jaka jest różnica pomiędzy aktywacją a usunięciem konta? W przypadku dezaktywacji konta możesz je ponownie aktywować w dowolnym momencie, część informacji może pozostać widoczna dla innych osób (np. wysłane wiadomości). W przypadku usunięcia konta nie można odzyskać dostępu do niego. Niektóre informacje, takie jak historia wiadomości, nie są przechowywane na Twoim koncie. To oznacza, że znajomi mogą nadal mieć dostęp do wysłanych przez Ciebie wiadomości nawet po usunięciu Twojego konta. Kopie niektórych materiałów (np. plików dziennika) mogą pozostawać w bazach danych serwisu, pozbawione wszelkich osobowych znaczników identyfikacyjnych.

Facebook - jak usunąć konto?

Fot.: Fot.: Timothy Hales Bennett/Unsplash


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: