Facebook - wspólne zainteresowania & członkostwo w grupach

Gdy zechcesz zdobyć nowych znajomych, dobrym pomysłem jest dołączenie do grup tematycznych w Facebooku. Jak to zrobić?

Aby znaleźć grupę, których członkowie interesują się określoną tematyką, wpisz żądane pojęcie - np. piłka nożna w polu wyszukiwania. Następnie włącz filtrowanie wyników wg grup (kliknij Grupy po lewej stronie rezultatów). Następnie przyjrzyj się bliżej poszczególnym wynikom. Bardziej szczegółowe informacje na temat danej grupy uzyskasz, klikając jej nazwę.

Chcąc przyłączyć się do grupy, kliknij Dołącz w widoku szczegółów lub Dołącz do grupy na liście rezultatów wyszukiwania. W większości wypadków czynność ta wystarcza, aby zostać przyjętym. W niektórych grupach musisz zostać odblokowany, a więc dopuszczony przez administratora, zanim będziesz mógł pisać. Wówczas otrzymasz stosowne potwierdzenie. Są także grupy stanowiące zamknięte społeczności. Dostaniesz się do nich tylko po otrzymaniu zaproszenia od jednego z ich członków.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Gdy dołączysz do grupy, akcja ta będzie widoczna dla wszystkich osób odwiedzających twój profil. Na karcie Informacje w sekcji Grupy zostaną wyszczególnione te, których jesteś członkiem.

Porady pokrewne:

Pierwsze kroki w Facebooku

Facebook - jak chronić swoją prywatność?

Facebook - jak się zachowywać, aby nie zaszkodzić sobie i innym?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: