Gdzie kupić i jak aktywować starter komórkowy?

Niezależnie do tego, jak długi okres zamierzasz spędzić w Polsce, najrozsądniejszym jest zakup odpowiedniego startera, który posłuży jako tymczasowa karta SIM. Sam zakup i wybór odpowiedniego startera nie jest jednak łatwy, dlatego przedstawiamy, jak tego dokonać.

Źródło: Sebastian Hietsch / Unsplash

Gdzie kupić i jak wybrać odpowiedni starter?

Starter można kupić przede wszystkim w salonie danej sieci, ale także w wielu punktach sprzedaży: w markecie, w kiosku, na stacji benzynowej czy na lotnisku. Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego startera, należy kierować się najlepszym stosunkiem ilości oferowanych usług i limitu danych do jego ceny oraz kwot, za jakie następnie można aktywować dostępne pakiety, a także ich terminem ważności po aktywacji.

Po wybraniu odpowiedniego startera, kolejnym krokiem jest rejestracja numeru - pamiętaj że bez tego Twój numer nie będzie działał. Można to zrobić bezpośrednio przy zakupie starteru. Kasjer lub inna osoba obsługująca powinna zrobić to automatycznie, wtedy poprosi Cię o dowód tożsamości.

Zobacz również:

  • Abonament, mix czy na kartę - który typ oferty wybrać?
  • Jaki internet na kartę we Włoszech? [PORADNIK]
  • Jaki starter kupić? Sprawdziliśmy najlepsze oferty w 2022 roku

Oferta na kartę

Następnie wystarczy wybrać odpowiedni pakiet dla siebie lub skorzystać z cennika danego operatora.

Jednym z trzech głównych wariantów oferowanych przez operatorów komórkowych jest oferta na kartę. Jest najprostsza opcja, szczególnie dla przyjezdnych, a jednocześnie stanowi alternatywę dla osób, które chcą pozostać niezależne w kwestii umowy i nie mają dużych potrzeb telekomunikacyjnych.

Główne zalety oferty na kartę:

  • brak telefonu
  • brak umowy
  • pełna kontrola wydatków
  • dowolność w częstotliwości i wysokości doładowań
  • wyższe ceny usług niż w poprzednich wariantach
Aktualizacja: 16 stycznia 2023 09:33
Aktualizacja: 18 października 2022 08:02

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: