Gdzie kupić i jak aktywować starter komórkowy w Polsce? [PORADNIK]

Niezależnie do tego, jak długi okres zamierzasz spędzić w Polsce, najrozsądniejszym jest zakup odpowiedniego startera, który posłuży jako tymczasowa karta SIM. Sam zakup i wybór odpowiedniego startera nie jest jednak łatwy, dlatego przedstawiamy, jak tego dokonać.

Źródło: Sebastian Hietsch / Unsplash

Gdzie kupić i jak wybrać odpowiedni starter?

Starter można kupić przede wszystkim w salonie danej sieci, ale także w wielu punktach sprzedaży: w markecie, w kiosku, na stacji benzynowej czy na lotnisku. Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego startera, należy kierować się najlepszym stosunkiem ilości oferowanych usług i limitu danych do jego ceny oraz kwot, za jakie następnie można aktywować dostępne pakiety, a także ich terminem ważności po aktywacji.

Po wybraniu odpowiedniego startera, kolejnym krokiem jest rejestracja numeru - pamiętaj że bez tego Twój numer nie będzie działał. Można to zrobić bezpośrednio przy zakupie starteru. Kasjer lub inna osoba obsługująca powinna zrobić to automatycznie, wtedy poprosi Cię o dowód tożsamości.

Zobacz również:

  • Jaki starter wybrać? Najlepsze oferty na start i dla obcokrajowców [18.01.2022]
  • Najlepsze oferty na kartę - porównanie cen i dostępnych pakietów [18.01.2022]

Oferta na kartę

Następnie wystarczy wybrać odpowiedni pakiet dla siebie lub skorzystać z cennika danego operatora.

Jednym z trzech głównych wariantów oferowanych przez operatorów komórkowych jest oferta na kartę. Jest najprostsza opcja, szczególnie dla przyjezdnych, a jednocześnie stanowi alternatywę dla osób, które chcą pozostać niezależne w kwestii umowy i nie mają dużych potrzeb telekomunikacyjnych.

Główne zalety oferty na kartę:

  • brak telefonu
  • brak umowy
  • pełna kontrola wydatków
  • dowolność w częstotliwości i wysokości doładowań
  • wyższe ceny usług niż w poprzednich wariantach